Heyecanla Beklenen Festivalin Tarihi Belli Oldu

Karaman’ın Ayrancı ilçesine bağlı Ambar Köyü, Geleneksel Başak ve Sidemara Lahdi Tanıtım Festivali’ne ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor, festivalin tarihi belli oldu.

Heyecanla Beklenen Festivalin Tarihi Belli Oldu

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen festival, 17 Haziran’da başlayacak ve üç gün sürecek etkinliklerle köyün kültürel mirasını tanıtmayı hedefliyor. Festivalin ana etkinlik günü olan 19 Haziran Çarşamba günü, saat 18.00’de yemek ikramıyla başlayacak. Saat 19.00’da konuşmalar ve sanatçıların performanslarıyla devam edecek olan etkinlikler, saat 23.30’da sona erecek.

Festival, Ambar Köyü Dernek Başkanı Hüseyin Atilla’nın önderliğinde organize ediliyor. Başkan Atilla, festivale katılımın yüksek olmasını beklediklerini belirterek, “Bu tür etkinlikler köy kültürümüzün yaşatılması ve tanıtılması açısından büyük önem taşıyor. Tüm vatandaşlarımızı festivalimize davet ediyoruz” dedi.

Festival hakkında daha fazla bilgi almak isteyenler, Dernek Başkanı Hüseyin Atilla’ya 0534 305 63 05 numaralı telefondan ulaşabilirler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284