HOKAF, Zekeriya Arslan Yönetiminde İşbaşı Yaptı

Hollanda’daki Karamanlılara Sosyal, Kültürel, Sanatsal ve Sportif alanlarda faaliyet ve çalışmalar yapmak amacıyla 1996 yılında kurulan, Hollanda Karamanlılar Federasyonu (Hokaf), Zekeriya Arslan başkanlığında yeni yönetimini belirledi ve yönetim işbaşı yaptı.

HOKAF, Zekeriya Arslan Yönetiminde İşbaşı Yaptı

Rotterdam Capelle'deki Masha Restaurant'ta düzenlenen yönetim tanıtım toplantısına bazı STK temsilcileri, hemşeri derneklerinin yöneticileri ile basın mensupları katıldı. Burak Tanrıverdi tarafından sunulan program Kuran tilavetiyle başladı. Hokaf'ın tanıtımı ve geçmişiyle alakalı Nevin Lale kısa bir konuşma yaptı. Daha sonra Hollanda Karamanlılar Federasyonu (Hokaf) Başkanı Zekeriya Arslan özellikle oluşturulan yeni yönetimin yapısı ve işleyişi hakkında açıklamalarda bulundu. Hokaf’ı oluşturan köy/kasaba dernek yöneticilerinin onayıyla başkanlığa seçilen Zekeriya Arslan, 3 yıl boyunca birlikte çalışacağı yönetim kurulu üyelerini belirledi. Yönetim kurulunun, mümkün olduğunca Hokaf’a daha fazla katkı sunabileceğine inandığı hemşerilerinden oluşturduğunu söyleyen Hokaf Başkanı Zekeriye Arslan, “Alanında uzman olan hemşerilerimizi tespit ederek yönetim kurulumuza kazandırmaya çalıştık. Maksadımız, Hollanda’da yaşayan hemşerilerimiz için elimizden gelenin en iyisini yapabilmek. İstişareler yaparak belirlediğim yeni yönetimimiz, Hollanda toplumunu ve yapısını bilen çoğunluğu yeni arkadaşlardan müteşekkil oldu. Buradan özellikle bizi bu göreve layık gören köy/kasaba dernek temsilcilerimize tekrar teşekkür ediyorum.” “Bu sene içerisinde yapmayı planladığımız kültürel faaliyetler, bilgilendirme programları vs. ajandamıza aldık. Buna göre,

-11 Haziran‘da Den Haag kentinde, 'Köyler arası Futbol Turnuvası',

-Bu yılın Temmuz veya Ağustos ayında, 'Karamanspor ile özel bir maç' -30 Ağustos - 3 Eylül arası 'Türkiye Teknofest' gezisi, -27 Ekim 2023, Rotterdam'da 'Kadınlar Matinesi', -23-25 Aralık 2023, 'Hollanda’da Karaman Günleri' fuarı, -16 Mart 2024, Schiedam'da 'İftar Programı', -25-26 Mayıs 2024, Amsterdam'da 'Bahar Şenliği ve Futbol Turnuvası'.

-'Arabaşı Geceleri' ve 'Bayramlaşma' programları, tarihleri bilahare duyurulacak. Çalışmalarımızı tekrar güncelleyip, kamuoyuyla paylaşacağız.” şeklinde konuştu. Zekeriya Arslan, 2023 yılının ilk faaliyeti olarak Ramazan ayında, Karaman’da bulunan depremzede 500 aileye gıda yardımı yapıldığını da söyledi.

HOKAF YENİ YÖNETİM KURULU VE GÖREVLERİ:

Zekeriya Arslan : (Başkan) Mehmet Ali Topcu : (Basın / Medya Yöneticisi) Mustafa Özkaya : (Muhasip) Nevin Lale : (Genel Sekreter) Murat Ay : (Faaliyet Komisyonu Yöneticisi) Hasan Güzel : (Köy Dernekleri Yöneticisi) Rıza Görer : (Köy Dernekleri Yöneticisi) Yavuz Yıldırım : (İş İnsanları Yöneticisi) Ahmet Yılmaz : (İş İnsanları Yöneticisi) Safiye Baytekin : (Kadın Kolları Yöneticisi) Kezban Arslan : (Kadın Kolları Yöneticisi) Mustafa Topal : (Gençlik ve Eğitim Yöneticisi) Furkan Işık : (Gençlik ve Eğitim Yöneticisi)

Ali Bal : (Bölge Komisyonu Yöneticisi) Mustafa Taner : (Bölge Komisyonu Yöneticisi)

DANIŞMA KURULU:

Mustafa Duyar

Adem Güneş

Nebi Sancar

Fadime Örgü

DENETLEME KURULU:

Musa Arslan

Mustafa Kutuman

Arif Çetintürk

ÜYELER:

Sosyal Medya (Hüseyin Özer, Akif Andal, Tayyibe Sağsu),

Köy Dernekleri (Necmettin Küçük, Hüseyin Tanrıverdi, Halis Ceyhan, Hüsamettin Çelik),

İş İnsanları (Ahmet Can, Mustafa Uludağ),

Kadın Kolları (Ayşe Konuksever, Süheyla Ayhan, Satıhanım Arslan),

Gençlik-Eğitim (Mahmut Eröztürk, Burak Tanrıverdi, Eren Öztürk),

Bölge Komisyonu (Mesut Aksoy, Ayhan Andaç)  HABER: Mehmet Ali TOPÇU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284