İl Müdürü Kurt: “Asıl Olan Çocuklarımızın Hukukunu Korumaktır”

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılının tamamlanmasının ardından İl Milli Eğitim Müdür V. Abdurrahman Kurt başkanlığında, okul yöneticileriyle yıl sonu değerlendirme toplantısı yapıldı.

İl Müdürü Kurt: “Asıl Olan Çocuklarımızın Hukukunu Korumaktır”

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantıya İl Müdürü Abdurrahman Kurt, milli eğitim müdürlüğü yöneticileri ve okul müdürleri katıldı.
İl Milli Eğitim Müdür V. Abdurrahman Kurt’un selamlama konuşmasıyla başlayan toplantıda, ilk olarak şube müdürleri sorumlu oldukları bölümlerle ilgili yürütülen iş ve işlemler doğrultusunda yaz döneminde yapılması gereken çalışmalar hakkında bilgiler verdi.
“Çalışmalarımızı özenle sürdürdük.”
Ardından konuşan İl Müdürü Abdurrahman Kurt, geçtiğimiz hafta katıldığı İl Milli Eğitim Müdürleri Toplantısında, Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk’un okul yöneticilerine selamı olduğunu belirterek sözlerine başladı.
Daha sonra, tamamlanan eğitim öğretim yılının genel bir değerlendirmesini yapan Kurt, “2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılının akademik, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle öğrencilerimizin akademik, ahlaki ve manevi yönden gelişimlerine katkı sağlayacak bir süreç olması için çalışmalarımızı özenle sürdürdük. Güzelliklerle dolu huzurlu bir yıl geçirmemizde büyük destekleri olan Valimiz Sayın Fahri Meral’e ve daha önce görev yapan Müdürümüz Mevlüt Kuntoğlu’na, ekip ruhuyla çalışarak hedeflenen amaca ulaşmak adına her türlü gayret ve fedakârlığı gösteren, ilimizin başarılarında öncelikli payı olan okul yöneticilerimize, eğitim liderlerimize teşekkür ediyorum.” dedi.
“Ulaşılan her bir hedefin ardından yeni hedeflere yoğunlaşmamız gerekir.”
Tamamlanan eğitim öğretim yılına rağmen eğitim sürecinin asla sona ermeyerek hayat boyu devam edeceğinin altını çizen İl Müdürü Abdurrahman Kurt, “Ulaşılan her bir hedefin ardından yeni hedeflere yoğunlaşmamız gerekir. Değişimin çok hızlı yaşandığı günümüzde bugünün parametrelerine göre çocuklarımızla, geleceği birlikte şekillendiriyoruz. Çocuklarımızı yetiştirirken bizler de olgunlaşma sürecimiz içerisinde eğitimimizi devam ettirebilmeliyiz. Onun için yaz döneminde hazırlıklarımızı ve planlamalarımızı bu ölçüde yapmalıyız.” şeklinde konuştu.
“Asıl olan çocuklarımızın hukukunu korumaktır.”
Geri kalmamak, mazerete yer vermeden daha ileriye gitmek için üretmeye dönük yenilenme gerekir diyen İl Milli Eğitim Müdür V. Abdurrahman Kurt, “Gelişim değişimi gerektirir. Bu noktada ilimizde görev yapan 118 eğitimcinin eğitim yönetimi ile ilgili yüksek lisans eğitimine başlamış olması sevindirici bir durum. Eğitimcilerimizin niteliğini artırmaya yönelik eğitimlere açık olması çok önemli. Yöneticilik makamları geçici makamlardır. Asıl olan çocuklarımızın hukukunu korumak, buna yönelik ne tür işler yaptığımızdır.” diyerek sözlerine devam etti.
“Özgürleşmek için özün gürleşmesine imkân sağlamalıyız.”
Bilimsel gelişmişlik ve yeniliklerin şüphe ve sorgulamalarla gerçekleştiğine değinen İl Müdürü Kurt “İsmet Özel’in ifadesiyle özgürleşmek için özün gürleşmesine imkân sağlamalıyız. Özünden aldığı birikimle hayal kuran, yorumlayan gençler, rutini sürdürmek yerine olağanüstü başarılara imza atabilir. Merkezi sınavlarda da görüldüğü üzere günden güne daha çok yoruma ve analize dayalı çözümlemeler öğrencilerin karşısına çıkıyor. Bütün bunlar sadece öğretime değil gündelik hayata ilişkin becerileri ve zihinsel gelişimi artırmayı zorunlu kılıyor. Onun için öğrencilerimizin anlama, hayal etme ve üretme gücünü artırmaya dönük okuma projelerinin gelecek dönem için hazırlıklarını yapıyoruz. Bunun okuma, dinleme, yazma ve konuşmaya dair 4 dil becerisini geliştirmede de büyük katkılarını göreceğiz.” dedi.
Göçmen öğrencilerin entegrasyonu, sınav sistemi, onarım ve tadilat işlemleri, destekleme ve yetiştirme kursları, tasarım beceri atölyeleri, projeler ve personel işleriyle ilgili bilgilendirme ve değerlendirmelerin ardından gelecek yıl ilimiz merkezinde iki okulun açılacağının müjdesini veren İl Müdürü Kurt, toplantıyı hayırlı olması temennisiyle sona erdirdi


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284