İlk İftar Sofrası Topucak Meydanı’nda Kurulacak

Karaman Belediyesi’nin tertip ettiği ve binlerce vatandaşın aynı sofrada buluştuğu iftar sofraları ilki 09 Mayıs Perşembe günü Topucak Mahallesi’nde başladı.

İlk İftar Sofrası Topucak Meydanı’nda Kurulacak

Karaman Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen iftar sofralarının ilki Topucak Meydanı’nda kuruldu. Vatandaşlar önceden hazırlanmış masalara oturarak yemek sırasına girmeyerek ve iftar yemeği görevliler tarafından masalarına getirildi.
İftar yemeğinin öncesinde Ramazan Ayı’na özel sohbetler gerçekleştirilecek. Program belediyenin sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlandı.
Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, düzenledikleri mahalle iftarları programlarına tüm mahalle sakinlerini davet ettiğini söyleyerek: “Mübarek Ramazan Ayı’nın manasına uygun olarak bu yıl farklı mahallelerde iftar sofraları açacağız. Kuracağımız iftar sofralarında vatandaşlarımızla birlik ve beraberlik içerisinde, Ramazan Ayı’nın manevi ruhunu yaşayarak orucumuzu açacağız. Tüm hemşehrilerimizi kuracak olduğumuz gönül sofralarımıza davet ediyor, bu vesileyle 11 ayın sultanı Ramazan Ayı’nın, tüm İslam âlemine, ülkemize ve ilimize hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285