İstiklâl Marşı'mız 102 Yaşında

"İstiklal Marşı´nın kabulünün 102'inci Yılı ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy´u Anma" etkinlikleri çerçevesinde TOKİ Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından bir program gerçekleştirildi.

İstiklâl Marşı'mız 102 Yaşında

TOKİ Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda düzenlenen programa; Karaman Vali Yardımcısı Abdullah Emre Özefe, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Çetinkaya, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Oktay Nebi Kavurma, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, SGK İl Müdürü Serdar Fındık, Ticaret İl Müdürü Adem Özcan, okul müdürleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan program, Kur’an-ı Kerim tilavetinin okunmasıyla devam etti. Programda günün anlam ve önemini belirten konuşmasını TOKİ Anadolu Lisesi Müdürü Akif Veli Külcü yaptı.

İstiklal Marşı ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un hayatının anlatıldığı oratoryo gösterisinin yapıldığı programda, İl Millî Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği İstiklal Marşı'nı Güzel Okuma Yarışmasında dereceye giren öğrencilerin İstiklal Marşı'nı on kıta okuması izleyiciler tarafından ayakta alkışlanırken salonda duygu dolu anların yaşanmasına neden oldu.

Program, ilkokul ve ortaokul arası düzenlenen İstiklal Marşı’nı güzel okuma yarışmasının birincilerine protokol üyeleri tarafından verilen hediyeler ile sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284