Ak Parti’de Aday Adaylığı Başvuruları Başladı

AK Parti Karaman İl Başkanı Abidin Çağlayan, 14 Mayıs’ta gerçekleştirilecek 28. Dönem Milletvekili Seçimi için aday adaylığı başvurularının başladığını belirtti.

Ak Parti’de Aday Adaylığı Başvuruları Başladı

AK Parti Karaman İl Başkanı Abidin Çağlayan, 14 Mayıs’ta gerçekleştirilecek 28. Dönem Milletvekili Seçimi için aday adaylığı başvurularının bugün başladığını belirtti.

Başvuruların 16 Mart Perşembe günü saat 21.00’a kadar devam edeceğini belirten Abidin Çağlayan “28. dönem milletvekili aday adaylarımız başvurularını il başkanlığı binamız, genel merkezimiz ya da basvuru.akparti.org.tr adresi üzerinden yapabilirler. Adaylık başvurusu için; erkek adayların 20 bin lira, kadın ve genç adayların 10 bin lira, engelli adayların ise 5 bin liralık tutarı AFAD’ın deprem yardım hesaplarına isim soy isim, T.C. kimlik numarası ve doğum tarihini belirterek bağış olarak yatırması gerekiyor. Sistem üzerinden başvuru yapan aday adaylarımızın başvuru esnasında gerekli belgeleri alındı belgeleri ile birlikte il başkanlığımıza getirmeleri gerekmektedir” dedi.

Ön başvuru esnasında sisteme yüklenecek evraklar şu şekilde:

1. Arşiv kayıtlı adli sicil belgesi.

2. Diploma fotokopisi.

3. Nüfus cüzdanı fotokopisi.

4. Askerlikle ilişiği olmadığına dair belge.

5. AFAD’ın hesaplarına yatırılmış bağış dekontu.

6. Adaylık için istifası zorunlu olan kimselerin, ilgili mercilere sunulmuş istifa veya emeklilik dilekçelerinin fotokopisi.

7. Engellilik oranı yüzde 40 ve üzerinde olan aday adaylarının ‘Engelli Kimlik Kartı’ veya ‘Sağlık Kurulu Raporu’ fotokopisi

8. Fotoğraf

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284