Kurşun: “14 Mart Tıp Bayramımız Kutlu Olsun”

Karaman İl Sağlık Müdürü Adnan Kurşun, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Kurşun: “14 Mart Tıp Bayramımız Kutlu Olsun”

İl Sağlık Müdürü Adnan Kurşun yayımladığı mesajında, “Bugün 1919 yılında İstanbul’un işgaline başkaldıran tıbbiyeli öğrencilerin bağımsızlık mücadelesinin yıl dönümü. Dün işgalle savaştığımız gibi bugün de afetle savaşıyor, milletimizin sağlığı için cansiperane çalışıyoruz. Hasta olmasınlar diye üzerine titrediğimiz binlerce canımızı maalesef ki depremde kaybettik. Evet, acılıyız ancak milletimizin acılarla dolu tarihinin üzerimize yüklemiş olduğu sorumluluğun da her zamankinden daha fazla olduğunun bilincindeyiz. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın düsturunu kendine benimsemiş Türk Milleti ve hekimleri bununda üstesinden gelecektir. 14 Mart 1919’da kadim başkentimiz İstanbul’un işgaline direnen tıbbiyelilerden kalan milli ruhumuzun meşalesi hiçbir zaman sönmeyecektir.

Bugün Ülkemizin dört bir yanında çalışan hekimler olarak milletimizin bağımsızlığına ve sağlığına sahip çıkacağımıza 1919’da söz verdik sözümüzde duracağız. Biz hekimler olarak Milletimizle birlikte; acımızın da, umudumuzun da, kaderimizin de bir olduğunu haykırmaya, insanlık için çalışmaya devam edeceğiz. Milletimize hizmet sunmaktan, insanların hayatlarını emanet ettiği bireyler olmaktan ve şifa sunmaktan her zaman büyük onur duyduk. Çanakkale’de vardık, İstanbul’da vardık dün oradaydık bugün Kahramanmaraş’ta, Adıyaman’da, Gaziantep’te, Kilis’te, Adana’da Osmaniye’de, Hatay’da, Malatya’da, Şanlıurfa’da, Diyarbakır’dayız. Bizler insanımızı yaşatmak adına hiçbir fedakârlıktan kaçınmadan görevlerimizin başındayız, olmaya da devam edeceğiz.

Bu vesile ile depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, hizmet vermekte olan çalışma arkadaşlarımıza kolaylıklar dilerim. Bir daha böylesine buruk bayramlar yaşamamak ümidiyle 14 Mart Tıp Bayramımız Kutlu Olsun” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284