“İyilik Ve Yardımseverlik” Değerlerinin Ödülleri Sahiplerini Buldu

İlimiz genelindeki okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde bulunan öğrencilere temel insani değerleri kazandırmak amacıyla Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğünce uygulanan Eğitimde Değerler Eğitimi Projesi kapsamında Mart ve Nisan ayı değeri olan “İyilik ve Yardımseverlik” değerinde dereceye giren okullar ile öğrenciler ödüllerini ve başarı belgelerini törenle aldı.

“İyilik Ve Yardımseverlik” Değerlerinin Ödülleri Sahiplerini Buldu

Karaman Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen ödül törenine, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan Hüseyin Oduncu, okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Programın açış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu yaptı. Programa katılanları selamlayarak konuşmasına başlayan İl Müdürü Kuntoğlu, Eğitimde Değerler Eğitimi Projesinin ülke çapında bir proje olduğunu belirterek İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu projeyi önemsediklerini ifade etti.

“Yetiştireceğimiz öğrencilerimize milli ve dini değerlerimizi aşılamalıyız”

İl Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, “Arzu ettiğimiz ve hayalini kurduğumuz günlere ulaşabilmemiz için değerlerimize sahip çıkmalıyız. Bilge Kral Aliya İzzet Begoviç bir sözünde diyor ki, Savaş, düşmana yenilince kaybedilmez. Savaş, düşmana benzediğiniz zaman kaybedilir. Biz bir milletiz ve bir millet olarak sahip olduğumuz hem milli kimlikten gelen hem de inandığımız dini kimlikten gelen değerler vardır. Gelecekte yetiştireceğimiz öğrencilerimize milli ve dini değerlerimizi aşılamalıyız” diye konuştu.

“Milli ve manevi değerlerimiz bizim toplumumuzu ayakta tutan unsurlardır”

Davetlilere “İyilik ve Yardımseverlik” değeri konusunda örnekler vererek konuşmasına devam eden Kuntoğlu, yapılan iyiliklerin ve yardımseverliğin çok önemli değerler olduğunun altını çizdi. Kuntoğlu, “Milli ve manevi değerlerimiz bizim toplumumuzu ayakta tutan unsurlardır” dedi. Anneler gününe de atıfta bulunan Mevlüt Kuntoğlu, “Bizim kültürümüzde anne senenin 365 gününde değer verilen hürmet gösterilen ve eli öpülen bir varlıktır. Onun için Peygamber Efendimiz, cennet annelerinin ayağı altındadır buyurmuştur. Bu nedenledir ki gelecekte bizleri yönetecek neslimize bizi biz yapan değerlerimizi kazandırmalıyız” ifadelerini kullandı.

Programın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür eden İl Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, dereceye giren öğrencileri tebrik etti ve başarılarının devamını dileyerek konuşmasına son verdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’nun konuşmasının ardından ödül törenine geçildi. Proje kapsamında dereceye giren okullara ve öğrencilere ödülleri İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu ve Şube Müdürü Hasan Hüseyin Oduncu tarafından verildi.

Ödül töreni günün anısına çekilen fotoğrafla sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285