Karaman Valiliği Tüm Kurum Kuruluşlarla Seferberlik İlan Etti

Vali Mehmet Alpaslan Işık Koronavirüsle (Covid-19) mücadele kapsamında değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Karaman Valiliği Tüm Kurum Kuruluşlarla Seferberlik İlan Etti

Piri Reis Kültür Merkezinde gerçekleştirilen toplantıya vali yardımcıları ve il idare şube başkanları katıldı. 
Covıd-19 ile mücadele kapsamında şube başkanları ile görüş alışverişinde bulunulan toplantıda; bulaş riskinin çok yüksek olduğu alanlarda ve düğünlerde alınan ve alınması gereken ilave tedbirler, kamu kurum ve kuruluşlarının işbirliği ve koordinasyonunda topyekûn mücadele, ‘Hayat İçin Sahadayız’ sloganıyla tüm yaşam alanlarında ve iş kollarında tüm kamu personeliyle birlikte covid-19 ile mücadele edilmesinin kararlılıkla sürdürülmesi ve denetimlerin sıklaştırılmasıyla birlikte cezai yaptırımların da taviz verilmeden devam ettirilmesi konuları görüşüldü. 
Toplantıda konuşan Vali Mehmet Alpaslan Işık, ”Valiliğimiz tarafından Koronavirus (Covid-19) ile mücadele amacıyla yürütülen denetim faaliyetlerinin tek elden yönetimi ve her türlü şikâyet ve ihbarın yapılabileceği il salgın denetim merkezi (İSDEM) oluşturulmuştur. Bu İl salgın denetim merkezlerinde? denetim planlamasını yapmak, mahalle denetim ve işyeri denetim ekiplerinin koordinasyonunu sağlamak ve gelen şikâyetleri ilgili denetim ekiplerine iletmek üzere, 7 gün 24 saat esaslı görev yapmak üzere yeterli sayıda personel valilik birimleri, kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler, kolluk birimleri personeli görevlendirilmiştir” dedi. 
İl Salgın Denetim Merkezi çalışmalarının kurum amirleri tarafından hassasiyetle takibinin sağlanmasını isteyen Vali Mehmet Alpaslan Işık, il salgın denetim merkezinde görevli personelin her türlü ihtiyacının sağlanmasını dile getirerek, vatandaşlarımızın da bu süreçte alınan karar ve kurallara riayet etmelerini ve salgınla mücadeleye katkı sağlamalarının önemli olduğunu ifade etti. 
Toplantıda ayrıca valilik tarafından tüm kurum ve kuruluşlar ve vatandaşlarımızla birlikte salgının kısa bir sürede Karaman’da istenilen seviyeye düşürülerek yok edilmesi için mücadelede seferberlik ilan edildiği vurgusu yapıldı. 
Toplantı, görüş ve önerilerin ardından sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285