KEDİLER ÜŞÜMESİN DİYE KEDİ EVİ YAPTILAR

Karaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Mehmet Emin Paşa yurdundan kalan üniversite öğrencileri, kış öncesi kedilerin soğuktan etkilenmesini önlemek amacıyla kedi evi yaptılar.

KEDİLER ÜŞÜMESİN DİYE KEDİ EVİ YAPTILAR

Karaman’ın Kazımkarabekir ilçesinde bulunan GSB Mehmet Emin Paşa Yurdu’nda barınan üniversite öğrencileri, kış öncesi sokak kedilerinin soğuktan etkilenmesini önlemek amacıyla kendi çabalarıyla yaptıkları 30 kedi evini sokaklara bırakmak üzere hazır hale getirdiler.

Karaman’da soğukların kendini belli etmesinin ardından sokak hayvanlarının üşümesini engellemek için böyle bir uygulamayı hayata geçirdiklerini belirten öğrenciler, “Daha önceki haftalarda da yine kış öncesi kuşlar için kuş evleri yaparak ağaçlara astık. Şimdide kedilerimiz için gönüllü arkadaşlarımızla birlikte kendi çabalarımızla yaptığımız kedi evlerini sokaklara bıraktık. Yaptığımız kedi evlerinin hepsi kendimize ait. Hepsinin tek tek kendi ellerimizle boyadık, şekilde verdik ve hazır hale getirdik. Şuan için 30 adet kedi evi yapabildik. Malzeme topladığımızda bu sayıyı daha da arttırmak istiyoruz. Bizler kışın sıcak odalarımızda otururken sokak hayvanlarının soğukta üşümesini istemiyoruz. Daha öncede belirttiğimiz gibi bu faaliyetlerde ki en büyük amacımız hayvan sevgisi konusunda farkındalık oluşturarak bu gibi faaliyetlerin daha fazla yapılması” dediler.

GSB Karaman Yurdunda barınan öğrencilerin ortaya koyduğu sosyal sorumluluk projelerini desteklediklerini ve gönüllü öğrencilerin ortaya koydukları projelerle mutlu olduklarını belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek ise, “Öğrencilerimiz sosyal sorumluluk projelerine ara vermeden devam ediyor. Bizlerde öğrencilerimizin yanında olarak ortaya koydukları projelere desteklerimize devam ediyoruz. Bizleri mutlu eden en önemli konu ise projelerin tüm yurtlarımızda uygulanması. Gönüllü öğrencilerimizi hassasiyetlerinden dolayı kutluyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284