Kitap Bağışı Yaparak Sende Umut Ol

Bugün Türkiye genelinde eş zamanlı olarak “Kitap Bağışı” kampanyası yapılarak Karaman Adalet Sarayı Hizmet Binasında da kitap bağışı kabul standı kuruldu.

Kitap Bağışı Yaparak Sende Umut Ol

Adalet Bakanlığı İle Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında 29 Mart 2021 tarihinde “Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkesinde Kütüphane Kurulmasına İlişkin İşbirliği Protokol” imzalanmıştı. İmzalanan protokol kapsamında 31 Mayıs Pazartesi günü saat 11:00’de tüm Türkiye’de Adalet Sarayı binalarında eş zamanlı olarak “Kitap Bağışı” kampanyası düzenlendi.

“Bir Kitap Bir Umut” kitap bağışı kampanyasına Karaman Cumhuriyet Başsavcısı Behçet İşlek tarafından da ilk kitap bağışı gerçekleşti.  Başsavcısı Behçet İşlek’in  yaptığı açıklamada:”Karaman M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda bulunan hükümlü ve tutuklarının kitap okuma alışkanlıklarını geliştirmek, iyileştirme faaliyetlerine katkıda bulunmak ve topluma tekrar kazandırma sürecinde fayda sağlamak için Kitap Bağışı kampanyasını başlatmış bulunuyoruz. Tüm Adliye ve Ceza İnfaz Kurumu Personeli ile Avukatlarımızın yanı sıra, Karaman halkının ve STK’ların da katkı sunmasını bekliyoruz” ifadelerine yer verdi.

Bugün başlayan “Bir Kitap Bir Umut” kitap bağışı kampanyası 16 Haziran Çarşamba gününe kadar devam edecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284