KOP İdaresi’nden "Yaşamak İçin Arı Konferansı”

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, ülkemiz başta olmak üzere tüm dünya genelinde canlı yaşamının devam etmesinde önemli bir role sahip olan arıların farkındalığını vurgulamak için "Yaşamak İçin Arı Konferansı” düzenliyor.

KOP İdaresi’nden "Yaşamak İçin Arı Konferansı”
KOP İdaresi tarafından KOP Tarımsal Eğitim ve Yayım Projesi (KOP TEYAP) kapsamında düzenlenen konferans 10-11 Ekim 2016 tarihleri arasında Konya’da gerçekleştirilecek. Konferansa, başta tarım sektöründeki paydaşlar olmak üzere tüm sivil toplum kuruluşları ile devlet kurumlarının temsilcilerinin katılması planlanıyor.
“Konferansla amacımız farkındalık sağlamak”
Arıların, ‘Yaşama verdiği tüm katkılarından dolayı öneminin kamuoyu nezdinde bir kez daha vurgulanması’ amacını taşıyan "Yaşamak İçin Arı" konulu konferansın, Türkiye’nin uygun iklim şartları ve zengin bitki örtüsü ile arı yetiştiriciliğinde dünyada öne çıkması nedeniyle çok daha önem kazandığına değinen KOP İdaresi Başkanı İhsan Bostancı, KOP TEYAP ile tarımla ilgili kurumların, özel kişi ve örgütler dâhil kuruluşların ve çiftçilerin kapasitesinin arttırılmasına yönelik konularda eğitim ve yayım çalışmalarına ağırlık verdiklerini söyledi.
Arıcılığın, dünyada yaygın şekilde yapılmakta olduğunu ve tarımsal amaçlı çalışmalar içinde her zaman önemli bir yere sahip olduğuna değinen KOP İdaresi Başkanı Bostancı, düzenlenecek konferansla farkındalığı sağlamayı amaçladıklarını söyledi. 10 Ekim 2016 Pazartesi günü başlayacak ‘Yaşamak için Arı’ konferansının KOP Bölgesi, ülkemiz ve dünyanın geleceği için çok önemli olduğunu ifade eden Başkan Bostancı, kamu kurum ve kuruluşları başka olmak üzere sivil toplum kuruluşları ve üreticilerin gereken ilgiyi göstereceklerine inandığını söyledi.
Konferansa katılmak isteyenlerin kopteyap.kop.gov.tr internet adresinden istenilen bilgilere ulaşarak başvuruda bulunmaları yeterli olacak.

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2016, 16:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284