KYK Müdüründen Rektör Akgül’e Ziyaret 

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Karaman İl Müdürü Enver Yazıbaşı’nı makamında kabul etti.

KYK Müdüründen Rektör Akgül’e Ziyaret 

KYK İl Müdürü Enver Yazıbaşı ziyarette Rektör Akgül’e Karaman’daki mevcut yurtların durumu hakkında bilgi verdi. Rektör Akgül de gerek yurtlardaki mevcut öğrenciler gerekse 2017 ÖSYS sonuçlarının ardından Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’ne yerleşen öğrencilerin barınma konusunda kesinlikle mağduriyet yaşamayacaklarına inandığını belirterek, “Üniversitemize yerleşen öğrencilerimiz Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi ailesinin birer ferdi olmalarının yanı sıra varlıklarıyla Karaman'a da değer katmaktadırlar. Evlatlarımız olarak gördüğümüz öğrencilerimizin, burada bulunacakları sürede en iyi şekilde yaşamlarını sürdürmeleri, eğitim yaşantılarında herhangi bir aksama yaşamaksızın barınma ihtiyaçlarını karşılamaları en büyük temennimizdir. Öğrencilerimiz ailelerinden uzakta olmalarına rağmen KYK İl Müdürlüğümüzün destekleriyle yurtlarımızda güven içinde barınmaktadırlar” dedi. 
Rektör Akgül, ayrıca KYK İl Müdürlüğü nezdinde Gençlik ve Spor Bakanlığı Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunun üniversite öğrencilerine sağladığı desteğin eğitim-öğretim açısından son derece önemli olduğunun altını çizdi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284