Madenşehri Yeni Yerleşim Alanında Çalışmalar Başladı

İlimiz merkeze bağlı Madenşehri Köyü’nün yıllardır süregelen yer sorunu İl Genel Meclisi’nin 08 Kasım 2018 tarih ve 213 sayılı kararı ile çözüme kavuşuyor.

Madenşehri Yeni Yerleşim Alanında Çalışmalar Başladı

Konu ile ilgili bilgi veren İl Genel Meclisi Başkanı Adem Kapar: “Eski yerleşim yerleri sit alanı olduğu için vatandaşlar evlerine bir çivi dahi çakamıyordu. Eski yerleşim yerinin kuzeyinde Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından planlanan yeni yerleşim yeri İmar Planı İl Genel Meclisinde görüşülerek onaylandı ve vatandaşlarımız tapularını almaya başladı.
Yeni yerleşim yerinde vatandaşlarımız için toplam 80 adet konut alanı, 4 adet eğitim alanı, 5 adet açık ve yeşil alan, 2 adet sosyal ve kültürel tesis alanı, 1 adet ibadet alanı ile 2 adet ticari alan bulunmakta. Biz de İl Özel İdaresi olarak altyapı hizmetleri, içme suyu, yol gibi hizmetlerin götürülebilmesi için gerekli proje ve çalışmaları başlattık. İçme suyu projesi için ihalemiz yapıldı. İnşallah milletvekillerimiz Dr. Recep Şeker, Av. Selman Oğuzhan Eser’in de destekleri ile en kısa sürede Madenşehri köyümüzde yaşayan vatandaşlarımız hak ettikleri şekilde yeni yerleşim yerlerindeki hayatlarına başlayacaklar. Vatandaşlarımıza şimdiden hayırlı olsun” dedi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285