Ögrencilerden Il Genel Meclis Baskani Bayir’a Ziyaret

Vali Hakki TEKE Yatili Ilkögretim Bölge Okulu ögretmen ve ögrencileri Il Genel Meclis Baskani Mustafa Bayir’i makaminda ziyaret ederek, Çanakkale gezileri ile nedeniyle yapilan destege tesekkür ettiler.

 Ögrencilerden Il Genel Meclis Baskani Bayir’a Ziyaret

17 Haziran 2011 Cuma günü saat 09.30’da 1. Istasyon Caddesi üzerinde bulunan Il Genel Meclis binasinda yapilan ziyarette ögrenciler Il Genel Meclis  Baskani Mustaf Bayir’a çiçek vererek Çanakkale gezileri hakkindaki duygu ve düsüncelerini aktardilar. Ögrenciler; Çanakkale Sehitligi’ni ziyaret etmemenin çok büyük bir eksiklik oldugunu ve milli duygularin çostugu bu ilimizi gezerken güzel yurdumuzun düsman esaretinden nasil kurtarildiginin daha iyi anlasildigini aktaran ögrenciler Çanakkale Ili’nin mutlaka görülmesi gerektigini ifade ettiler.
Kendisine ögrenciler tarafindan getirilen Çanakkale hatirasi hançeri alan Il Genel Meclis Baskani Mustafa Bayir ise konusmasinda “Sizlerinde belirttigi gibi Çanakkale’yi her ögrencinin mutlaka görmesi, vatanin nasil kurtarildigini her ögrencinin o duygulari yasayarak ögrenmesi gerekir. Savas esnasinda metrekareye 6000 merminin düstügü Çanakkale Zaferi’nde “Eger toprak ugrunda ölen varsa vatandir” sözünün dogrulamaktadir. Benimde encümen üyesi oldugu Vilayetler Hizmet Birligi tarafindan Çanakkaleyi gezmeye gidecek ögrencilerin orada rahatca kalabilecekleri 1000 kisilik bir ögrenci yurdunun yapiminin müjdesini de sizlerle paylasmak isterim.”dedi.
Ziyaret,okul yöneticileri tarafindan okulun eksiklerinin dile getirilmesi ve bu eksiklerin yapim sözünün Il Genel Meclis Baskani Mustafa Bayir’dan alinmasinin ardindan sona erdi. 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285