Özçalık’tan Bayır Köyüne Ziyaret

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Orhan Özçalık Bakanlık çalışmaları, hibe ve desteklemeler ile Göksu Taşeli Kırsal Kalkınma Projesi hakkında bilgilendirme yapmak ve çiftçilerin sorunları hakkında görüşmeler yapmak üzere Bayır Köyünü ziyaret etti. Özçalık’a İl Müdür Yardımcısı Baran Yavuz Yürekli ve Şube Müdürlere de eşlik etti.

Özçalık’tan Bayır Köyüne Ziyaret

Ziyarette İl Müdürü Özçalık Göksu Taşeli Projesi çalışmaları ve proje destek konuları hakkında bilgiler vererek bölge için önemli bir gelir kaynağı olan bağ ve kiraz bahçesi tesisi için önümüzdeki günlerde hibe destek çağrısına çıkılacağını söyledi.

Kirazın pazarlanması konusunda zorluklar yaşadıklarını ifade eden Bayır köyü üreticilerinin sorunlarını ve isteklerini dinleyen İl Müdürü Özçalık, bu konuda birlikte hareket edilmesi gerektiğini belirterek, kurulması için çalışmalara başlanılan Karaman Zeytin Üreticileri Birliğine üye olunması konusunda destek istedi. Tarımsal üretimde birlikte hareket etmek ve birlik olmanın üreticilerin gelirlerinin yükselmesine katkı sağlayan önemli bir araç olduğunun altını çizen Özçalık, İl Müdürlüğü olarak çiftçilerimizin sorunlarının çözümünde birlikte hareket etmenin daha hızlı ve etkin sonuç almanın bir yolu olduğunu söyledi. Bu tür köy ziyaretlerinin bir program dahilinde farklı köylerimizde de yapılacağını söyleyen Özçalık, üreticilerimizin sorunlarının yerinde tespiti ve çözümü için İl Müdürlüğü olarak tüm imkanları ile çalıştıklarını ifade etti.

Üreticilerden gelen istek ve soruların cevaplanması ile bilgilendirme toplantısı sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284