Özel Eğitim Gören Öğrencilere Özel İlgi

Karaman Valisi H. Engin Sarıibrahim ’in eşi Hatice Sarıibrahim Hanımefendi, Karaman Özel meslek Eğitim Okulunu ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi.

Özel Eğitim Gören Öğrencilere Özel İlgi

Karaman Özel Meslek Eğitim okuluna gerçekleştirdiği ziyaret öncesinde okul müdürü Adem Ayhan ve okul idarecileriyle bir araya gelen Hatice Sarıibrahim hanımefendi, ziyaretin devamında Karamanlı ressam ve sanatçı Aynan Çolakoğlu tarafından okulun koridorlarına resmedilen “Yunus Emre” temalı yağlı boya resim çalışmalarını inceledi.

Resim çalışmaları hakkında bilgiler aldığı Aynan Çolakoğlu’na UNESCO 2021 Yunus Emre ve Türkçe Yılı etkinlikleri kapsamında ortaya koyduğu çalışmalar dolayısıyla teşekkür plaketi takdim eden Hatice Sarıibrahim, ziyaret ve incelemelerini Özel Eğitim Meslek okulu bünyesinde faaliyet gösteren atölyeler ile sürdürdü. Farklı alanlarda çalışmaların yürütüldüğü atölye ziyaretlerinde yakından ilgilendiği ve bir süre sohbet ettiği özel öğrencilerin ortaya koydukları çalışmaları yerinde takip eden Hatice Sarıibrahim hanımefendi, usta öğretici ve öğrencilerden ortaya koydukları el emeği göz nuru çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Hatice Sarıibrahim hanımefendi akabinde “Tarım Engel Tanımaz” projesi kapsamında okul bünyesinde faaliyet gösteren ve tarımsal ürünlerin yetiştirildiği serayı ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Proje kapsamında serada yetiştirilen ürünlerin çeşitliliği ve devamlılığı konularında  bilgiler alan Hatice Sarıibrahim hanımefendi, keyifli anların yaşandığı ziyaretin sonunda çalışmalarında başarılar dilediği usta öğreticiler ve öğrencilerle fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi.

Öğrencilerin sosyal hayattan kopmamaları, tarım alanındaki bilgi ve becerilerinin artırılması, el becerilerinin geliştirilmesinin amaçlandığı “Tarım Engel Tanımaz” projesi kapsamında okul bünyesinde faaliyet gösteren serada; gül, çilek, lavanta, reyhan, ekşi kara üzüm, yediveren dut, sükulent, limon gibi ürünler üretiliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284