“Şehit Anası” Şiiriyle Gelen Türkiye Birinciliği

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Gençlik Merkezleri Arası Şiir Okuma Yarışması’nda Türkiye birincisi olarak ilimize dönen Larende Anadolu Lisesi öğrencisi Seher Turgut, Okul Müdürü Hamza Şanlıtürk ve Danışman Öğretmeni Sevkan Öztaş’la birlikte İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’nu ziyaret etti.

“Şehit Anası” Şiiriyle Gelen Türkiye Birinciliği

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Eskişehir’de düzenlenen “Gençlik Merkezleri Arası Kültür ve Sanat Yarışması” kapsamında vatan sevgisi temalı “Bir Şiir Bir Nefes” adlı şiir okuma yarışmasında ‘Şehit Anası’ şiiriyle yarışmaya giren Larende Anadolu Lisesi öğrencisi Seher Turgut 18-24 yaş bayan kategorisinde il birinciliği ile bölge elemelerine katıldı ve İç Anadolu Bölgesi’nde de birinci oldu.

Seher Turgut, Türkiye finali 16 Mayıs 2017’de Ankara’da yapılan Gençlik Merkezleri Arası Şiir Okuma Yarışması’nda, ilimizi yine başarıyla temsil ederek ‘Şehit Anası’ şiiriyle bayanlar kategorisinde Türkiye birincisi oldu.

İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, kendisini ziyaret eden başarılı öğrenciyi tebrik etti. Öğrencilerin katılmış olduğu sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetlerin önemine değinen Kuntoğlu, bu çalışmalarla öğrencilerin kendilerini daha geniş kitleler karşısında ifade etme şansı yakaladıklarını belirtti. İl Müdürü Kuntoğlu, “Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Eskişehir’de düzenlenen bölge yarışmasında Seher’in elde etmiş olduğu birincilik bizim için çok önemli ve kıymetliydi. Final yarışmasında elde etmiş olduğu Türkiye birinciliğiyle başarısını perçinlemiş oldu” dedi.

Başarılı öğrenciyi yetiştiren okul yönetici ve öğretmenlerine teşekkür eden Mevlüt Kuntoğlu, “Öğretmenlerimizin desteğiyle Seher’in başarılarına yenilerini ekleyeceğine inanıyor, öğrencimizin başarılarının devamını diliyorum. Yolu da ve bahtı da açık olsun” diyerek sözlerini tamamladı.

Ziyaret, başarılı öğrenciye verilen hediyenin ardından çekilen hatıra fotoğrafları ile son buldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285