banner358

Sportif Yetenek Taraması Ve Spora Yönlendirme Projesi İle Yeni Yetenekler Kazandırılacak

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığının ortak projesi olan “Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi’  81 ilde hayat buluyor.

Sportif Yetenek Taraması Ve Spora Yönlendirme Projesi İle Yeni Yetenekler Kazandırılacak

Proje kapsamında 07 Mayıs 2018 Pazartesi günü Valilik Makamında Vali Fahri Meral başkanlığında toplanan İl Proje Koordinasyon Kurulu toplantısında, İl Millî Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek projenin içeriği ve hedefleri hakkında Vali Meral’e bilgiler verdiler.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan ve koordinatörlüğünü ilgili bakanlıkların yaptığı protokole göre 81 ilde hayata geçirilen “Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme projesi” illerde valilerin sorumluluğu altında yürütülecek.

İlimizde de Vali Fahri Meral’in başkanlığında yürütülecek olan proje kapsamında; Karaman İl Merkezi, Ayrancı, Ermenek, Başyayla, Sarıveliler ile Kâzımkarabekir ilçelerinde eğitim ve öğretimlerini sürdüren yaklaşık 3 bin 588 ilkokul 3. Sınıf öğrencisi sportif yetenek taramasına tabi tutulacak. Eğitmenler ve alanında uzman kişilerce yapılacak taramalar sonucunda yetenekleri keşfedilen öğrenciler için ilgi duydukları farklı kol ve branşlarda eğitimler verilerek uluslararası organizasyon ve şampiyonalarda ülkemizi en güzel şekilde temsil edecek yetenekli sporcuların kazandırılması amaçlanıyor.

2 Mayıs tarihi itibariyle Türkiye genelinde hayata geçirilen ve ilimizde Ayrancı ilçesinden başlayacak olan sportif yetenek taraması projesinin 1 ay içerisinde tamamlanması planlanıyor.

Ülke genelinde sportif yeteneği olan çocukların küçük yaşta bilimsel yöntemle keşfedilip, olimpiyatlarda Türkiye'yi temsil edebilen başarılı birer milli sporcu olmalarını ve toplumdaki spor kültürünün artması hedeflenen projede, sporcuların yetenek taramasından geçerek, doğru yönlendirilmesiyle uluslararası düzeyde başarılı sporcular çıkarılması amaçlanıyor.

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2018, 17:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285