banner329

Uçurtma Şenliği Yüz Güldürdü

Sevgi evlerinde kalan çocuklara okul dışı zamanlarını kaliteli, verimli kullanabilecekleri ortam ve imkanların sunulması amacıyla başlatılan “Okul Destek Projesi” yüzleri güldürmeye devam ediyor.

Uçurtma Şenliği Yüz Güldürdü

04 Temmuz 2021 Pazar günü Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı sevgi evlerinde kalan çocuklar Kazımkarabekir Belediyesi, Neşeli Kalpler Oyunevi, Hüseyin Selvi Sanat Merkezi,Elzem Turizm, Halil Çınarlıdere -Kervan Pastaneleri ve Dj Şennur Küçüksaygın tarafından organize edilen uçurtma şenliğinde bir araya geldiler. Sabahın erken saatlerinde Kazımkarabekir İlçesinde bulunan Muammer Fevzi Sarı Mesire alanında bir araya gelen sevgi evi sakinleri sponsorlar tarafından kendileri için getirilen uçurtmaları alarak gökyüzünde bir renk cümbüşü yaşanmasına neden oldular.

Hüseyin Selvi Sanatevi müzisyenleri tarafından canlı olarak seslendirilen şarkılarla gönüllerince eğlenen çocuklar çuval yarışı, yumurta yarışı ile stres atarken sevgi anneleri ise sandalye yarışmasında kıyasıya mücadele etti. Yarışma sonrası dereceye giren çocuklara çam sakızı çoban armağanı günü hatırlatacak hediyeler verildi. Uçurtma şenliğinde dondurma, cips, ev yapımı pankek, köfte ekmek, ayran, tulumba tatlısı ikram edilen çocuklar kendileri için sahnelenen kanto ve tiyatro gösterilerini oyununu izlerken kahkahalara boğuldular. Haber: Senem Yavuzaslan 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285