banner329

Vali Akkoyun, Kazımkarabekir’de Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Vali Tuncay Akkoyun, Kazımkarabekir Kaymakamlık toplantı salonunda düzenlenen toplantıda muhtarlarla bir araya gelerek köy ve mahallelerdeki talep ve ihtiyaçlar hakkında bilgi aldı. Yapımı devam eden ve yapılması planlanan faaliyetlerle ilgili değerlendirmeler yapıldı.

Vali Akkoyun, Kazımkarabekir’de Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Vali Tuncay Akkoyun, son günlerde hava sıcaklığının artması ve nem oranının düşmesiyle ortaya çıkması muhtemel yangın olayları ile ilgili muhtarlardan dikkatli olunmasını ve özellikle anız yakılmasının önüne geçilmesi hususunda çiftçilerimizin ikaz edilmelerini istedi.

“Vatandaşlarımızın sağlığı için suların klorlanmasına dikkat edelim.”

İçme sularının klorlanması hakkında muhtarları uyararak, “Köylerimizde içme sularımızın, Sağlık Bakanlığımızın standartlarına uygun olarak klorlanmasını muhakkak gerçekleştirelim, bu konuda azamî hassasiyet gösterelim.” ifadelerini kullandı.

“Köy ve mahallelerde bir sorun olduğunda bize bildirin.”

Muhtarlardan, köy ve mahallelerde bir sorun ortaya çıkması halinde bilgilendirme yapmalarını isteyen Vali Akkoyun, “Sizler, devletimizin en uç noktadaki temsilcilerisiniz. Siz muhtarlarımız, halkın içinde yer alarak kılcal damar görevi görüyorsunuz. Köy ve mahallelerde bir sorun olması halinde bize muhakkak bilgi veriniz.” dedi. 

“Hiç kimsenin keyfi, bir candan kıymetli değildir.”

Vali Tuncay Akkoyun ayrıca düğün, kına, sünnet ve asker uğurlama gibi özel zamanlarda havaya ateş açılmaması konusunda muhtarlardan dikkatli olmalarını isteyerek, “Hiç kimsenin keyfi, bir candan kıymetli değildir. En mutlu ânımızı, vicdanımızı bir ömür sızlatacak hüzünlü bir âna çevirmeyelim.” ifadelerini kullandı.

Son olarak Vali Tuncay Akkoyun, muhtarlardan görev yerlerindeki ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızla ilgili hassasiyet göstermelerini vurgulayarak, "İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ilk elden sizler ulaşıyorsunuz. Bu konuda özellikle hassasiyet göstererek ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanında olmanızı istiyorum. Sizlerin de desteğiyle ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaşarak yardım elimizi esirgemeyecek ve inşallah dertlerine derman olacağız." şeklinde konuştu.

Toplantıya Kazımkarabekir Kaymakamı Muhammed Enes Çıkrık, İl Emniyet Müdür Vekili Mehmet Oğuzhan, İl Jandarma Komutanı Kd. Alb. Mustafa Çetinkaya ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ali Yener Terlemez katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285