Vali Kahraman’dan Sakarya Ve Bolu Valiliklerine Ziyaret

Ilimiz Valisi Süleyman Kahraman yillik izin sonrasi Karaman’a dönüsünde birtakim ziyaretlerde bulundu.

Vali Kahraman’dan Sakarya Ve Bolu Valiliklerine Ziyaret
Vali Kahraman’in Istanbul dönüsündeki ilk duragi Sakarya Valisi Mustafa Büyük’ü makaminda ziyaret etmek oldu. Sakarya Valisi Mustafa Büyük tarafindan Sakarya Valiligi önünde karsilanan Ilimiz Valisi Süleyman Kahraman ziyaret öncesinde Valilik Seref Defterini imzaladi. Valilik Makaminda gerçeklesen ziyarette Sakarya Valisi Mustafa Büyük Vali Süleyman Kahraman’i Sakarya’da görmekten ve kendilerini ziyaret etmelerinden duyduklari memnuniyeti ifade ederken Vali Kahraman’a tesekkür etti.
Karsilikli fikir alisverisinde bulunulan ziyarette konusan Vali Süleyman Kahraman Sakarya Valisi Mustafa Büyük’ü Türk Dilinin Baskenti Karaman’a davet ederken kendilerini en kisa zamanda Karaman’da görmekten mutluluk duyacaklarini da sözlerine ekledi. 
Vali Süleyman Kahraman Sakarya Valisi Mustafa Büyük’ün Karaman’i, Karamanlilari hatirlamasi için Sakarya Valisi Mustafa Büyük’e ziyaretin anisina minyatürize edilmis Mader-i Mevlana kristali hediye etti. 
VALI KAHRAMAN’IN IKINCI DURAGI BOLU VALILIGI OLDU
Ilimizle ilgili görüsmelerde bulunmak üzere gittigi Istanbul’dan dönüsünde ilk olarak Sakarya Valiligini ziyaret eden Vali Kahraman’in ikinci duragi Bolu Valiligi oldu. 
Bolu Valisi Ibrahim Özçimen tarafindan Valilik binasi önünde karsilanan Vali Kahraman, burada Vali Özçimen ile bir süre bas basa görüstü. Bolu Valisi Ibrahim Özçimen, 1985–1987 yillari arasinda Bolu Ili Mengen Ilçesi Kaymakamligi görevini yürüten Vali Kahraman’i Bolu’da agirlamaktan dolayi duydugu mutlulugu ifade ederken Vali Kahraman’da yaptigi tesekkür konusmasinda “Kisa bir sürede olsa Bolu Mengen’de Kaymakamlik yaptim. Bu ziyaretle birlikte kaymakamlik yaptigim ve gönlümüzde ayri yeri olan Bolu’yu ziyaret etmekten duydugum sevinci ve mutlulugu kelimelerle ifade etmem mümkün degil. Görev yaptigim süre içerisinde Mengen ilçesi ve Mengen halki ile çok güzel diyaloglarimiz oldu. Onlarla ilgili olarak çok güzel anilarimiz oldu. Asçilari ile ünlü bu sirin ve güzel ilçemizin gönlümüzdeki yeri her zaman farkli olacak. Bütün Mengen halkina ve Bolu halkina selam ve sevgililerimi sunuyorum.” dedi. Bolu ve Bolu’nun sicak ve misafirperver insanini hiçbir zaman unutmadigini ve unutmayacagini sözlerine ekleyen Vali Süleyman Kahraman, Bolu Valisi Ibrahim Özçimen’i Türkçenin baskenti Karaman’a davet ederek kendilerini en  kisa zamanda  Karaman’a beklediklerini söyleyerek sözlerini noktaladi.
Sicak ve samimi bir atmosferde gerçeklesen ziyaretin ardindan Vali Süleyman Kahraman, Bolu Valisi Ibrahim Özçimen’e minyatürize edilmis Mader-i Mevlana kristali hediye etti.  Vali Süleyman Kahraman’i eski görev yeri olan Bolu’da agirlamaktan dolayi büyük mutluluk duydugunu ifade eden Bolu Valisi Ibrahim Özçimen ise “Gelisiniz beni gerçekten çok mutlu etti. Bir dönem Mengen’de de Kaymakamlik görevini sürdürdügünüz için Bolu’ya yabanci da degilsiniz. Geldiginiz için size tesekkür ediyorum” dedi.
Vali Özçimen konusmasinin ardindan Vali Kahraman’a üzerinde Hükümet Konagi’nin resminin bulundugu gümüs islemeli bir tabak hediye etti. 
 
 
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285