Vali Meral’dan Trafik Noktaları Denetimi

Vali Fahri Meral, İçişleri Bakanlığı’nca yürütülen "Bu Bayram Ben de Trafik Polisiyim, Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük" projesi kapsamında emniyet ve jandarma kontrol bölgelerinde trafik denetimine katıldı.

Vali Meral’dan Trafik Noktaları Denetimi

Vali Meral, 20 Ağustos 2018 Pazartesi günü Konya, Mut ve Ereğli yollarında Kâzımkarabekir Kaymakamı Ramazan Polat, İl Emniyet Müdürü Fikret Bayraktar, İl Jandarma Komutan Vekili Kıvanç Savin ile uygulama ve yol kontrol noktalarında kırmızı düdük projesi, hız ve kemer uygulamaları hakkında yetkililerden bilgi aldı.
Vali Meral, daha sonra polis ve jandarma ekiplerinin yaptığı denetimlerde vatandaşlarla görüştü. Araçlardaki yolcularla sohbet eden Vali Meral çocuklara, araç sürücüleri hata yaptığında kullanmaları için kırmızı renkli düdükler dağıtıp İçişleri Bakanlığı’nca yürütülen "Bu Bayram Ben de Trafik Polisiyim, Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük" projesini tanıttı.
Sürücülerin hız limitlerine uymaları, yorgun araç kullanmamaları, trafik kurallarına uymaları ve araç kullanırken cep telefonuyla konuşmamaları yönünde uyaran Vali Meral, kazasız bir bayram geçirme temennisinde bulundu.
Vali Fahri Meral, İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan kırmızı düdük kampanyası kapsamında sürücülerle yüz yüze temas kurularak destek verildiğini belirterek; Tatil süresince trafik akışının daha düzenli ve güvenli olması yönünde gerçekleştirilecek olan yol denetimlerinin vatandaşlarımızda farkındalık oluşturması, trafik tedbirlerinin olumlu sonuç ve etkilerinin üst düzeyde görünür kılınması, kamuoyu farkındalık ve duyarlılığının artırılarak toplumun kampanyayı sahiplenmesinin amaçlandığını ifade etti. Ölümle sonuçlanan her 3 trafik kazasından 1’inin aşırı hızdan kaynaklandığını ifade eden Vali Meral, araç sürerken cep telefonu kullanmanın, alkol veya uyarıcı madde etkisinde araç sürmekle eşdeğer olduğunu söyledi. Araç içerisinde ön ve arka koltukta emniyet kemeri kullanımının yasal zorunluluk olduğunu dile getiren Vali Meral, emniyet kemerinin kaza anında %75’e varan oranda hayat kurtardığını belirtti.
Vali Meral sözlerinin sonunda, bayramda görevi başında olan emniyet ve jandarma ekiplerine teşekkür ederek, bayram süresince bir olumsuzluk olmamasını diledi.
 

r

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2018, 14:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285