Vatandaşlar Yaylaya Kurulan Baz İstasyonunun Çalışmasını Bekliyor

Karaman’ın Sarıveliler ilçesinde vatandaşlar Küçük Karapınar yaylasına bir yıl önce kurulan baz istasyonunun umutla çalışmasını bekliyor.

Vatandaşlar Yaylaya Kurulan Baz İstasyonunun Çalışmasını Bekliyor
Geçtiğimiz yıl yapılan baz istasyonunun hale çalışmadığını söyleyen MHP Sarıveliler ilçe Başkanı Kasım Tunç, "Sarıveliler ile Konya’nın Taşkent ilçeleri arasında bulunan 25 kilometrelik bir mesafede cep telefonları çekmiyor. Cep telefonlarının çekmediği alanda restoranlar ile 30-40 haneden oluşan bir yerleşim yeri bulunuyor. Ayrıca bölgede bulunan tek mesire alanı burası olduğundan yaz aylarında Konya'nın Taşkent, Hadim ve Bozkır ilçeleri ile Karaman'ın Ermenek ve Başyayla ilçelerinden vatandaşlarımız mesire ve gezi alanı olarak küçük Karapınar yaylasını tercih ediyor" dedi.
Vatandaşların yerel yöneticilerden, durumu gerekli mercilere taşımalarını beklediğinin altını çizen Tunç, "Burada Allah korusun kaza, hastalık veya diğer aciliyet arz eden bir durum olsa vatandaşın yapabileceği bir şey yok. Zaten bu bahsettiğim sorunlar ortadan kalksın denilerek bu baz istasyonu yapıldı. Lakin edindiğimiz bilgiye göre hiçbir eksiği bulunmayan istasyonun neden açılmadığı konusunda kafalardaki soru işaretleri giderek büyüyor. Vatandaşlarımız tarafından yerel yöneticilere istasyonun ne zaman açılacağı sorulduğunda bir yıldır ‘Eli kulağında’ cevabı veriliyor. Kesin ve net bir şekilde neden faaliyete geçmediği hakkında kimsenin aydınlatıcı konuşması yok. Geçtiğimiz günlerde Taşeli bölgesini ziyaret eden Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’a bölgenin sorunları noktasında bir bilgilendirme yapıldı mı diye merak ediyorum. Sayın bakana memleketinde 25 kilometrelik uzunlukta önemli bir bölgede telefonların çekmediği bilgisi verilse sanırım duyarsız kalmazdı. Bölgeye belirli aralıklarla gelerek inceleme yapıyorum, umarım bu mağduriyet daha fazla uzatılmadan halledilir" şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284