Yesildere Halki, Baskan Koçak’in Iftar Sofrasina Konuk Oldu

Ilimize bagli Yesildere beldesi halki Baskan Ibrahim Koçak’in verdigi iftar yemeginde bir araya geldi.

Yesildere Halki, Baskan Koçak’in Iftar Sofrasina Konuk Oldu

Restore ettirilen Ismail Haci Tekkesi olarak bilinen Yunus Emre Külliyesi’nde verilen iftar yemegi öncesinde Yunus dervisleri Ismail Haci’nin mezari basinda Kur’an-i Kerim okuyup dua ettiler.
Yemek sonrasinda bir konusma yapan Yesildere Belediye Baskani Ibrahim Koçak, Atalarimiza olan vefa borcumuzu burasini yeniden ayaga kaldirarak ödemis olduk. Burasi biliyorsunuz Yunus Emre’nin dedesi Ismail Haci’nin mezarinin bulundugu bir külliye. Burasinin yok olup gitmesine biz ve milletvekillerimiz razi olmadi. Buraya en az 300 bin TL tamirat parasi harcandi ve bu hale getirildi. Burasi tarihte âsiklar öreni olarak bilinir. Yunus Emre’de biliyorsunuz büyük tasavvuf. Onun mekânina uygun sekilde düzenlemeye çalistik. Böyle bir iftar yemeginde sizlerle bulusmak istedik” dedi.
Milletvekili Mevlüt Akgün’de yaptigi konusmada, “Ismail Haci Tekkesi’nde sizlerle bizleri bulusturdugu için Belediye Baskanimiz Ibrahim Koçak’a tesekkür ediyorum. Ismail Haci Tekkesi’nin temel atma töreninde buraya gelmistik. Gerçekten o gün bir hayli bakimsiz bir haldeydi. Bugün Tekke’nin onarilmasi, çevre düzenlemesinin yapilmasiyla gerçekten burasi öz hüviyetine tekke haline gelmis. Bu tekkenin onarilmasinda, kültürümüze, tarihimize kazandirilmasinda emegi geçen Basta Belediye Baskanimiz olmak üzere tüm yetkilileri tebrik ediyor ve tesekkür ediyorum” diye konustu.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285