‘’Bizbize Türkçe’’ Dergisi Okurlarıyla Buluştu

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi altı aydır çıkartmakta olduğu ‘’KMU Bizbize Türkçe’’ dergisinin üçüncü sayısıyla okurlarıyla buluştu.

‘’Bizbize Türkçe’’ Dergisi Okurlarıyla Buluştu

Rektör Akgül  yaptığı açıklamasında: "Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi ailesi olarak altı aylık zaman diliminde çıkarmakta olduğumuz ‘KMÜ Bizbize Türkçe’ dergisinin üçüncü sayısını sizlerle buluşturmuş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Üniversitemizin gelişiminin, proje ve işbirliklerinin, akademik ve idari birimlerimizin düzenledikleri  faaliyetlerin, öğrenci topluluklarımızın etkinliklerinin ve daha birçok renkli içeriğin kamuoyuyla paylaşıldığı dergimizde sayfaları çevirirken üniversitemize dair pekçok yeniliğe ve başarıya bizimle birlikte ortak olacaksınız. Diş Hekimliği Fakültesinin ve üç yeni uygulama ve araştırma merkezinin kuruluşunu sağlayarak akademik gelişimimiz adına önemli bir adım daha attık. Yine yılın ikinci yarısında üniversitemize 2 yeni lisans ve 3 yeni önlisans programı ile 18 yeni lisansüstü program kazandırdık. Ayrıca üniversitemiz bünyesinde 3’ü sanayi kuruluşu ve 4’ü de diğer kurum ve kuruluşlar olmak üzere paydaşlarımızla 7 yeni işbirliği protokolü imzaladık”  şeklinde konuştu.
Açıklmasında üniversite etkinliklerinin sıkı denetim altında tutulduğunu söyleyen Rektör Akgül:” Üniversite olarak  2019-2023 Stratejik Planını hazırlayarak kamuoyuyla paylaştığımız bu dönemde yine üniversitemiz, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Belgelerine sahip olarak kurumsallaşma yolunda önemli bir adım attık. 2018 yılının temmuz ve aralık dönemi kapsayan bu süreçte üniversitemiz pek çok bilimsel toplantıya da ev sahipliği yaptı. İlk olarak 1. Uluslararası Ermenek ve Çevresi Sempozyumu ile başlayan bu toplantılar sırasıyla III. Kentfor, I. Uluslararası Matematik Çalışmaları ve Uygulamaları Kongresi, I. Karaman Uluslararası Dil ve Edebiyat Kongresi, Sosyal Politikalar Açısından Kadın ve Aile Çalıştayı, 2019-2023 Eylem Planı Çalıştayı ve son olarak Yaz Kur’an Kurslarında Eğitimin Niteliği, Problemler ve Çözüm Önerileri Çalıştayı ile devam etti. Bilimsel toplantılar açısından yoğun geçen bir dönemi geri bırakırken aynı zamanda üniversitemizde düzenlenen pek çok konferans, eğitim semineri, söyleşi, dinleti, sergi ve gösteriler ile de öğrencilerimize ve ilimize katkı sağlamaya gayret gösterdik. Bütün bu gelişmelerin yanı sıra üniversitemizin kimliğini ön planda tutarak hedeflerine ve geleceğe dönük projelerine yer verdiğimiz 'KMÜ Bizbize' Türkçe dergimizin her sayfasını ayrı bir içtenlikle takip edeceğinize ve duygularımıza ortak olacağınıza inanıyor, yeni sayıda buluşmak dileğiyle saygı ve selamlarımı sunuyorum’’ dedi.Haber: Mustafa Murat Özünal

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2019, 12:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285