Hz. Mevlana’dan Yunus Emre’ye Evrensel Sevgi Ve Kültürlerin Kardesligi Programi Yapilacak

Ilimiz Ticaret ve Sanayi Odasi tarafindan, MEVKA’nin finansman destegiyle hayata geçirilen “Hz. Mevlana’dan Yunus Emre’ye Evrensel Sevgi ve Kültürlerin Kardesligi” isimli proje kapsaminda 24 Eylül Cumartesi aksami saat 20.00’da Piri Reis Kültür Merkezi’nde sema ve siir gösterisi yapilacak. Programa Bogaziçi Bölge Yönetim Kurulu Baskani Nejat Karagöz’ün de katilacagi ögrenildi.

Hz. Mevlana’dan Yunus Emre’ye Evrensel Sevgi Ve Kültürlerin Kardesligi Programi Yapilacak
Program Saygi durusu ve Istiklal marsimizin okunmasiyla baslayacak. Daha sonra Ticaret ve Sanayi Odasi tarafindan hazirlanan “Bir Karaman Hikayesi” konulu kisa film gösterilecek.
Gecede Ticaret ve Sanayi Odasi Yönetim Kurulu Baskani Mustafa Toktay, Milletvekilleri Mevlüt Akgün ve Lütfi Elvan birer konusma yapacak.
Daha sonra Musa Avci tarafindan Yunus Emre’nin siirleri okunacak. Gece Konya Türk Tasavvuf Müzigi toplulugunun sema gösterisi ile sona erecek.
25 Eylül Pazar günüyse ilimiz turizmini tanitmak amaciyla tur sirketlerinin operatörlerinin de katilacagi Karaman gezisinde Yunus Emre, Aktekke Camileri, Hatuniye Medresesi, Çesmeli Kilise, Tartanevi, Kale, Imaret ve Müze ziyaret edilecek. Daha sonra Taskale kasabasina geçecek heyet buradan Fisandon Kilisesi ve Alahan Manastirini gezecekler.
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285