Jennifer’in Düğünü/Osman Gazi Oyunu Tiyatro Severlerle Buluştu

Prof. Dr. İskender Pala'nın yazdığı oyunun İstanbul Devlet Tiyatrosunun yeni oyunu, "Jennifer'ın Düğünü/Osman Gazi" Karamanlı tiyatro severlerle buluştu.

Jennifer’in Düğünü/Osman Gazi Oyunu Tiyatro Severlerle Buluştu

740. Türk Dil Bayramı ve Yunus Emre’yi Anma Etkinlikleri kapsamında Piri Reis Kültür Merkezinde,  Kültür Turizm Bakanlığı İstanbul Devlet Tiyatrosu tarafından sergilenen tiyatro oyununa; Vali Süleyman Tapsız ve eşi Dr. Ayşe Tapsız, Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahim Alan, Vali Yardımcısı Kaya Çelik, İl Emniyet Müdürü Levent Tutuk, daire müdürleri ve Karamanlı tiyatro severler katıldı.
Osmanlı Devleti’nin kuruluşu ve Osman Bey’i konu alan tiyatro gösterimine vatandaşlar tarafından yoğun katılım oldu. Tiyatro oyununu büyük bir beğeniyle izleyen Vali Tapsız, gösterinin bitiminde sahneye çıkarak, şanlı tarihimizle ilgili tiyatro oyununu büyük beğeniyle izlettiklerinden ve sahne başarılarından dolayı emeği geçen teknik ekip ve tüm oyunculara teşekkür etti.
Vali Tapsız, turne başkanına çiçek takdim ederek, Karamanoğlu Mehmetbey’in Fermanı’nın yer aldığı bir tablo hediye etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285