“Üreten Eller” Kursları Devam Ediyor

Karaman Kent Konseyi'nin sosyo-kültürel çalışmalar kapsamında açtığı engelliler için Kitre bebek, el sanatları ve resim kursları devam ediyor.

“Üreten Eller” Kursları Devam Ediyor

Karaman Kent Konseyi'nin çalışmalarıyla başlatılan engelli birey ve ailelerin katıldığı kursta birbirinden güzel, ince sanatkârlık gerektiren kitre bebek, bez bebekler ve çeşitli el sanatları hünerli ellerle adeta can buluyor. 
Karaman Kent Konseyi Başkanı Ali Konukseven, projenin önemine değinerek, proje kapsamında üretilen bebeklerin ve çeşitli çalışmaların Kent Konseyinde sergilenerek "Üreten Eller" projesinin yaygınlaştırılacağını söyledi. 
Konukseven ayrıca,“ Karaman Kent Konseyi olarak "Üreten Eller" projesiyle engelli bireylerimizin sosyalleşme ve özgüven duygularının arttırılması adına yaptığımız çalışmalara büyük önem veriyorum. Kitre Bebek Eğitmeni Filiz Sertan Kızıl ile birlikte Emekli ve Engelli Dinlenme Evi'nde verilen kurslara katılım bizleri mutlu ediyor. Bu projenin daha değişik örnekleri ile arttırılmasını umut ediyoruz. Her ev bir mini atölyedir ve her birey üretendir mantığı ile kursumuza bütün Karaman halkımızın katılmasını istiyorum.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285