CHP Gençlik Kolları Başkanı Durmaz’ın Yüz Yüze Sınav Tepkisi

CHP Karaman Gençlik Kolları İl Başkanı Mustafa Durmaz, olumsuz hava koşullarının yaşandığı bu günlerde Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi tarafından alınan yüz yüze sınav kararına tepki gösterdi.

CHP Gençlik Kolları Başkanı Durmaz’ın Yüz Yüze Sınav Tepkisi

İl Başkanı Mustafa Durmaz açıklamasında, “Türkiye genelinde olumsuz hava şartları Karaman'da da etkisini gösterdi. Kuvvetli kar yağışı etkisini sürdürürken, ulaşım ve kent merkezindeki hayat olumsuz etkileniyor.

Karaman'da etkisini sürdüren kar yağışının aralıklı geçişlerle 2 gün daha devam etmesi bekleniyor. Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi olumsuz hava şartları nedeniyle bütünleme sınavını erteledi, erteleme süresinin bitmesi ile birlikte Rektörlük tarafından yapılan açıklamada bütünleme sınavlarının yüz yüze yapılacağı duyuruldu.

Fakat çoğu öğrenci bu karardan dolayı şikayetçi, öğrenciler sosyal medyadan tepkilerini dile getirdi. Şehirler arası kara yolları kapalı olması ve sınava il dışından gelecek olan öğrencilerin, Karaman'a gelmekte zorluk çekmesi, otobüs firmalarının seferlerini iptal etmesi üniversiteli öğrencileri mağdur etmektedir. Bu nedenlerden dolayı öğrenciler online sınav talep etmektedir. Fakat Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörlüğü dışarıda yağan kara gözlerini kapatmış, öğrencilerin taleplerine kulak tıkamış, ısrarla bütünleme sınavlarını yüz yüze yapılmasına karar vermiştir.

Üniversiteli kardeşlerimizin bu haklı isyanlarının her zaman yanındayız. Öğrenci arkadaşlarımızın sesi oluyoruz.

Öğrencilerin mağduriyetlerinin giderilmesi gerekirken görmezden gelen Üniversite Yönetimine duyurumuzdur.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284