İyi Parti’de En Güçlü Aday

İYİ Parti’nin 28. dönem milletvekili aday adayı asker emeklisi Mehmet Gümüş, Taşeli bölgesinden büyük karşılığı olan güçlü aday adayları arasında yer alıyor.

İyi Parti’de En Güçlü Aday

14 Mayıs’ta yapılacak olan genel seçimler öncesi partilerde 28. Dönemi milletvekili aday adalığı başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından 9 aday adayından birisi olan Mehmet Gümüş’ün Taşeli bölgesinde büyük karşılığı bulunuyor.

Mehmet Gümüş Kimdir?

1964 yılında Karaman’da doğdu. Evli ve 2 çocuk babası olan Gümüş, Rusça ve İngilizce bilmektedir. 1997 yılında Anadolu Üniversitesi 4 yıllık işletme Fakültesini bitirdi.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın muhtelif birimlerinde 9 yıl (1983-1991) Manisa'da görev almaya müteakip,

Terör olaylarının azami seviyeye ulaştığı zamanda iç güvenlik birimlerinde Kızıltepe/Mardin’de 4 yıl (1991-1995).

Silahlı Kuvvetler envanterine giren "İnsansız Hava Araçları" biriminde 5 yıl, (1995-2000) Keşan/Edirne'de, 1999 Marmara Depreminde Arama/Kurtarma operasyonunda 1 ay görev aldı.

Genel Kurmay Başkanlığında bünyesinde 4 yıl (2000-2004) süre ile Ankara'da görev aldı.  2004 yılında kendi isteği ile emekli oldu.

Gümüş, Türk Silahlı Kuvvetlerindeki görevine ek olarak 1986 yılında Türkiye Futbol Federasyonu bünyesinde Futbol Hakemi olarak Türkiye’nin bütün bölgelerinde 17 yıl süreyle profesyonel olarak değişik lig ve kategorilerde müsabakalar yönetti. Gümüş, 2004 yılı itibari ile Futbol Hakemi Gözlemciliği görevine devam etmekte.

2005-2010 yılları arasında Akdeniz bölgesinde bulunan büyük ölçekli turizm otellerde "Liderlik" eğitimlerini tamamlayarak "Teknik Departman İdareciliği" görevini icra etti.

2010 yılından itibaren İş insanı olarak kendi işyerinde eğitim, sağlık ve gayrimenkul yatırım danışmanlığı hizmeti vermekte.

Rusya Federasyonu, Ukrayna, Moldova, Beyaz Rusya, Kazakistan, Azerbaycan, Kırgızistan, Özbekistan ve İran gibi ülkelerin üst düzey insanları ile belirli zaman aralıklarında işleri gereği yurtdışı seyahatlerinde diyalog kurma imkânı bulunmakta.

Özellikle dünyanın çeşitli bölgelerine yerleşmiş Uygur Türkleri ile iletişim içerisinde. Uygur Türklerinin ülkemizdeki ikamet, eğitim ve sağlık konularında yardımlaşma ve dayanışma içerisinde.

İşleri gereği Antalya’da bulunan Gümüş, işleri haricinde kalan zamanını ailesi ve akrabaları ile nüfusuna kayıtlı olduğu memleketi Karaman’da geçirmektedir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284