Lütfi Elvan'a Sevgi Seli İzdihama Yol Açtı

Mersin Valiliği tarafından düzenlenen “Muhtarlarla Buluşma” toplantısına katılmak üzere Mersin’in Silifke ilçesine gelen Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan için yolu trafiğe kapatan partililer izdihama neden oldu.

Lütfi Elvan'a Sevgi Seli İzdihama Yol Açtı
Mersin Valiliği tarafından düzenlenen “Muhtarlarla Buluşma” toplantısına katılmak üzere Silifke’ye gelen Lütfi Elvan için Silifke-Mersin karayolunu trafiğe kapatan partililer izdihama neden oldu. Partililer Elvan’ın konvoyunun önünü kesti. Aracından inip kalabalığın içerisine giren ve partilileri selamlayan Elvan, partililerin yoğun ilgisi nedeniyle yürümekte zor anlar yaşadı.
AK Parti Silifke İlçe Başkanı Mustafa Çetin, Elvan için kurbanlar kestirirken yapılan dua ile Elvan güçlükle kalabalığın arasından “Muhtarlar Buluşması” toplantısına katılmak üzere Silifke Kültür Merkezi'ne geçti.
“Muhtarlar Buluşması” toplantısına; Mersin Valisi Özdemir Çakacak, AK Parti Mersin Milletvekilleri Yılmaz Tezcan, Hacı Özkan, Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir, Silifke Belediye Başkanı Mustafa Turgut, AK Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik, AK Parti Silifke İlçe Başkanı Mustafa Çetin, 88 mahalle muhtarı, bölge, il ve ilçe müdürleri katıldı.
"VERDİĞİMİZ SÖZLERİ BİR BİR YERİNE GETİRİYORUZ"
Seçimlerden öncede muhtarlarla bir araya geldiklerini ve sorunları dinlediklerini anımsatan Elvan, burada yaptığı konuşmada, “1 Kasım seçimleri sonucu milli irade bizim hükümet olmamıza izin verirse yapacaklarımızı sizlerle paylaştık. Sözümüzü de tuttuk. Zaten biz 1 Kasım seçimleri öncesinde de sonrasında da verdiğimiz tüm sözleri yerine getirdik. Bu vaatlerimizin tamamını da 3 ay gibi kısa bir sürede yerine getirdik” dedi.
“Bizim hükümetimiz bir reform hükümetidir” diyen Elvan, şöyle devam etti:
“Etrafımızda ateş çemberi olmasına rağmen, ciddi sıkıntılar yaşanmasına rağmen, teröre karşı ciddi bir mücadele içinde olmamıza rağmen Türkiye, büyümeye, güçlenmeye, kalkınmaya devam ediyor. Hızla ve kararlılıkla reformlarımızı sürdürmeye devam ediyoruz. Türkiye, 2015 yılında yüzde 4 büyüdü. Çevremizdeki ülkelere, Avrupa'ya bakın, Rusya yüzde 4 küçüldü, Brezilya küçüldü. Avrupa'daki ülkelere bakın, büyüme neredeyse yüzde sıfır mertebesinde. Çok çok küçük bir büyüme söz konusu. İstihdama baktığınızda, bu ülkelerde işsizlikle ilgili çok ciddi sıkıntılar yaşandığını görüyoruz. Ama Türkiye gerçekten istikrar adası olmaya devam ediyor. Bir taraftan reformları kararlılıkla gerçekleştiriyoruz. Vaatlerimizi yerine getirdik, reformlarımızı gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Diğer taraftan da terörle mücadeleye devam ediyoruz ve ülkemizin istikrarı, geleceği açısından önem arz eden hangi husus varsa, milletimizin beklentisi neyse biz onları teker teker yerine getiriyoruz. Bizim için önemli olan milletimizin ne söylediği, milletimizin talebinin ne olduğu. Milli irade neyi istiyorsa biz de onu yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz.”
Bir taraftan millete vermiş oldukları sözleri tek tek yerine getirdiklerini diğer taraftan da Türkiye’nin büyümesini, güçlenmesini ve kalkınmasını istemeyen kesimlere yönelik terörle mücadeleye de devam ettiklerini anlatan Elvan, “Bölücü terör örgütünden, DEAŞ ve DHKP-C'ye kadar, sayın sayabildiğiniz kadar, bu terör örgütleriyle mücadeleye sonuna kadar devam edeceğiz. Bundan hiç kimsenin tereddüdü olmasın” şeklinde konuştu.
"TARIMDA OLMAZSA OLMAZ EN ÖNEMLİ KONU SUDUR"
Tarımda olmazsa olmaz en önemli konunun su olduğuna vurgu yapan Elvan, Mersin’e son 14 yılda orman ve su alanında 2,5 milyar liralık yatırım yapıldığını belirtti.
2019 sonuna kadar Mersin’e 38 adet baraj ve gölet yapımının yanı sıra ihtiyaç olan mahallelere de gölet yapımının programa alındığını belirten Elvan, orman köylülerinin gelirlerinin artırılmasına yönelik de ciddi çalışmalar yapıldığını dile getirdi.
Bu çerçevede, zeytin ağaçlarının aşılanması, ceviz fidanı dikimi ve teşviki çalışmaları gerçekleştirileceğini belirten Elvan, “Bakanlığımız neden cevize bu kadar önem veriyor? Biz ceviz ithal eden bir ülkeyiz. Ama ülkemizin de o kadar geniş imkanları var ki, bu imkanları biz neden kullanmayalım, neden harekete geçirmeyelim? Bu çerçevede, özellikle Mersinimize önemli yatırımlar yaptık” dedi.
Silifke ve Mut ilçeleri arasındaki bölünmüş yolun önemli bir kısmını içeren, Mut çevre yolu da dahil olmak üzere ihale sürecinin ve yasal prosedürlerin tamamlandığını belirten Elvan, önümüzdeki günlerde ilgili firmayla sözleşme imzalanacağını ifade etti.
Mersin-Antalya Akdeniz Sahil Yolu’nda şu anda 32,5 kilometrelik bölümde tünel ve yol çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Elvan, Büyükeceli bölgesinde 4 tüneli bu yıl açacaklarını, böylece 10 kilometrelik bölümün de açılmış olacağını, Aydıncık Gözce bölümündeki 2 tünel ile bir viyadüğü de bu yıl yetiştirmeye çalışacaklarını, toplam 6 tüneli bu yıl açmayı hedeflediklerini anlattı. Aydıncık geçişinde ise 8 tünel olacağını bildiren Elvan, bunların da yapım çalışmalarına başlayacaklarını söyledi. Elvan, “Çeşmeliden Erdemliye oradan Silifke’ye oradan Taşucu’na kadar uzanan hatta bağlantı yolları dahil 93 km otoyol yapacağız. Silifke’yi Gülnar’a bağlayan yolun 25 km kısmı tamamlandı. 2016 yılının Ağustos ayında tamamen yapılmış olacak. Kırobası Karaman yolunu karayoluna aldırdık. Önümüzdeki 3-5 ay içerisinde kazmayı vuracağız. En kısa zamanda Silifke’yi Mut’a bölünmüş yolla bağlanacağız. Burada 10 tane tünel var” dedi.
Elvan, kültür merkezi salonunda basına kapalı olarak muhtarlarla görüştü.


 
Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2017, 17:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285