Mahmut Ünüvar: ‘’Engelli Gündüz Bakım Evinin Kapılarını Birlikte Açalım’’

Milliyetçi Hareket Partisi Karaman Milletvekili adayı Mahmut Ünüvar, kentteki engelli bireyler ve aileleri ile iftar programında bir araya geldi. Ünüvar, kapıda karşıladığı ailelerle tek tek ilgilenerek sohbet etti.

Mahmut Ünüvar: ‘’Engelli Gündüz Bakım Evinin Kapılarını Birlikte Açalım’’

İftar yemeğinin ardından Karaman Özel Eğitim Uygulama Okulu Müdürü Barbaros Orman ve MHP İl Başkanı Durmuş Yıldızbaş selamlama konuşması yaptı. Ardından kürsüye gelen milletvekili adayı Mahmut Ünüvar, programın düzenlenmesinde emeği geçen okul yönetimine teşekkür etti.

Farklı varoluş özellikleri olan evlatlara sahip ailelerin, normallerine göre daha fazla sorun yaşadıklarını söyleyen Ünüvar, ‘’Ailelerin, özellikle annelerin yaşadıkları sorunların azaltılması ve onları güçlendirip sosyal destek sistemlerinin artırılması gerekmektedir. Desteklerin artırılması, ailelerin hayatlarını daha rahat kurgulamalarına ve sosyal hayat içinde var olmalarını sağlar. Engelli olmanın bir engel olmadığı, sadece aşılması gereken bir durum ve bakış açısı olduğu; bugün bir arada olduğumuz kurumlar aracılığıyla yapılıyor’’ dedi.

Ünüvar konuşmasının devamında;

‘’Fakat ailelerin kendilerini yalnız hissetmemesi ve diğer insanlarla birlikte farklı etkinliklerde, mekânlarda bulunabilmeleri adına şehrimize engelli gündüz bakım evi kazandırmamız gerekiyor. Ailelerin, çocuklarını kısa süreliğine bırakıp işlerini gözleri arkada kalmadan, rahatlıkla yürütebilmeleri için bu merkezin çok önemli olduğunu biliyoruz. Duygu ve davranışların ilk öğrenildiği yer olması nedeniyle, bu çocuklarımızın büyüyüp gelişebileceği sağlıklı ailelere ihtiyacımız var.

Bu ihtiyaca samimi ve sıcak iletişim süreciyle yönetilecek olan gündüz bakım merkezi ile cevap verilebilir. Bu evlatlarımıza her zaman pozitif ayrımcılık gösterilmesi için üstümüze düşen her şeyi yapacağız. Şehre kazandırmayı hedeflediğimiz gündüz bakım merkezinden doğacak imkânlarla, engelli ailelerinin sosyal hayata daha fazla katılım sağlamasını arzuluyoruz.

Bizler, engellere engel olmayı ve sizlerle daha güçlü olmayı istiyoruz. Gelin, engelleri birlikte aşalım. Gelin, Karaman’a bir gündüz bakım merkezi kazandırıp, kapılarını birlikte açalım. Biz dezavantajlı grupların hizmetkârı olmaya hazırız hep birlikte başaracağız’’ ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284