banner329

MHP İl Başkanı Adaylık İçin İstifa Etti

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Karaman İl Başkanı Mahmut Ünüvar, 2023 yılında gerçekleşecek 28. dönem milletvekilliği aday adaylığı için görevinden istifa ettiğini duyurdu.

MHP İl Başkanı Adaylık İçin İstifa Etti

MHP Karaman İl Başkanlığı görevinden istifa eden Mahmut Ünüvar, yaptığı açıklamada, “Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Bey’in takdir ve talimatlarıyla 2014 yılında merkez ilçe başkanı olarak başlayıp, 2019 yılında ise yine Genel Başkanımızın takdirleriyle il başkanı olarak devam ettiğim görevimden;

Büyüğümüzün il başkanları toplantısında vermiş oldukları talimatları doğrultusunda, MHP Parti Tüzüğü'nün 94. maddesine istinaden 28. Dönem milletvekilliği seçimlerinde milletvekili aday adayı olmak niyeti ile ayrılmış bulunmaktayım.

Ülkücü olmanın vakar ve sorumluluğunu taşıdıklarına gönülden inandığım; teşkilat kadrolarımızın, yerel yönetim kadrolarımızın, Ülkü Ocaklarımızın ve sendikalarımızın tıpkı şimdi olduğu gibi göreve gelecek yeni il başkanımızın etrafında da birleşmesi yegâne arzumdur. Bundan sonraki süreçte tüm ülküdaşlarım gibi Genel Başkanımın, partimin ve teşkilatımın emrinde olacağımı ifade etmek isterim.

Şahsıma bu kutlu davaya hizmet etme imkânı veren Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey’e, Teşkilat Başkanımız Sayın Edip Semih Yalçın Bey’e ve çok kıymetli Divan Üyesi büyüklerime şükranlarımı sunarım.

Bu zamana kadar birlikte yürüdüğüm yol arkadaşlarıma özverili çalışmaları nedeniyle teşekkür eder, hepsinden helallik dilerim. Biz cümlesinden razıyız, Cenab-ı Allah’ta razı olsun” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285