Ambulans Sürüş Güvenliği Eğitimi Verildi

Karaman’da aralarında kadın çalışanlarında bulunduğu sağlık personeline yönelik Ambulans Sürüş Güvenliği Eğitimi (ASGE) verildi.

Ambulans Sürüş Güvenliği Eğitimi Verildi

Dört gün süren eğitimlerde katılımcılara, ileri sürüş teknikleri, siren kullanımı, arıza durumu müdahalesi gibi teorik ve pratik eğitimler verildi.

Eğitimi yakından takip eden Karaman İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Mehmet Serkan Yurdakul; ‘’ Dört kadın, beş erkek personelimizden oluşan katılımcılarımıza alanında uzman eğitmenlerimiz tarafından bir dizi eğitimler verildi. Bu eğitimlerden teorik olanları ilk gün İl Ambulans Servisi Başhekimliğimizin eğitim salonunda, pratik tarafı ise üç gün boyunca uygulama parkurunda devam etti. Önce ki yıllarda bakanlık tarafından görevlendirilen eğiticiler tarafından verilen eğitim, bu kez kendi ilimiz bünyesinde Ambulans Sürüş Güvenliği Eğitici Eğitimini tamamlamış personelimiz tarafından verildi. Personelimizin saha da yaşayabileceği her türlü zorluklarda bir bütün olarak çalışmaları gerektiğinin bilincinde hareket ederek tüm personelimizin bu eğitimi almalarını sağlamayı amaçlıyoruz. Bu minvalde her yıl belirli zamanlarda eğitim planlamaktayız. Eğitimin sonunda ise sınava tabi tutarak başarılı olan personellerimize sertifikalarını veriyoruz. Eğitim sürecinde emeği geçen eğiticilerimize ve katılım sağlayan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum’’ dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284