Başka Bir Örneği Yok

Karaman İl Tarım ve Orman Müdürü Hatice Bulut ilimiz Demiryurt köyünde faaliyet gösteren 600 Büyükbaş Hayvan kapasiteli S.S. Demiryurt Tarımsal Kalkınma Kooperatifi'ni ziyaret etti.

Başka Bir Örneği Yok

İl Müdürü Hatice Bulut ilimiz Demiryurt köyünde faaliyet gösteren Ülkemizde tek ; işletmeciliği yapılan 30 üyeli kooperatif olan , KOP ile Ahırım Modernleşti projesi ile işletme içerisinde bulunan hayvanların süt veriminden, kızgınlık sürelerine kadar her türlü takibi yapılan, Bakanlığımız proje destekleri ile biogaz ünitesinin kurulumunun yapıldığı 600 Büyükbaş Hayvan kapasiteli S.S. Demiryurt Tarımsal Kalkınma Kooperatifi'ni ziyaret etti.

Ziyarette Kooperatif başkanı Sami Yaşar ve Kooperatif Veteriner Hekimi Fatih Irklı'dan işletme çalışmaları, Hayvan ırkları, bakım çalışmaları hakkında bilgi alan İl Müdürü Hatice Bulut " Karaman'da böyle bir Tarımsal Kalkınma Kooperatifinin olması ve ülkemizde başarı ve işleyiş açısından başka bir örneğinin olmamasının gurur verici olduğunu söyleyerek Kooperatif Başkanı Sami Yaşar'a misafirperverliği ve başarıları için teşekkür etti.

Ziyarette İl Müdürü Hatice Bulut'a Hayvan Sağlığı Şube Müdürü Ümit Çağlıyan eşlik etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284