Bu Sınıfa Gebeler Bekleniyor

Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Kadın ve Üreme Sağlığı Dairesi Başkanlığı tarafından Gebe bilgilendirme Sınıfı Programı düzenlendi.

Bu Sınıfa Gebeler Bekleniyor

Karaman İl Sağlık Müdürlüğü'nün konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamada: "Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Kadın ve Üreme Sağlığı Dairesi Başkanlığı tarafından kadın sağlığının korunması, desteklenmesi ve sürdürülmesi, anne ve bebek morbidite ve mortalitesinin en aza indirilmesi amacıyla Gebe bilgilendirme Sınıfı Programı yürütülmektedir. Gebe Bilgilendirme Sınıfı Programı; tüm gebelerin , doğum öncesi, doğum ve doğum sonrası dönemle ilgili konularda bilgi sahibi olmalarını ve bilinçli doğum yapmalarını sağlamayı, normal doğum eylemi , ağrı yönetimi ve yeni rollerin benimsenmesi konularında bilgi ve beceri kazandırmayı amaçlamaktadır.

Gebeler, Merkezde Sağlıklı Hayat Merkezi ve KEAH'nde, ilçelerde Toplum Sağlığı Merkezlerinde Gebe Bilgilendirme Sınıflarında yararlanabilir. Doğum süreci ve doğuma dair güncel bilgilerin sunulduğu bu sınıflara tüm gebelerimizi bekliyoruz. Doğuma Hazırlık Eğiticilerimize ve katılımcılarımıza teşekkür ederiz." ifadeleri yer aldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284