“Saçım Saçın Olsun” Dedi Ve Saçlarını Bağışladı

Karaman Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği’nde görev yapan Hemşire Figen Teneci Duman “ Saçım Saçın Olsun” kampanyasına saçlarını bağışlayarak destek oldu.

“Saçım Saçın Olsun” Dedi Ve Saçlarını Bağışladı
Kanser Savaşçıları Derneği tarafından kanser tanısı konmuş, kanser tedavisi nedeni ile saçları dökülen kişilere ücretsiz ve doğal saçtan yapılan perukların iletilmesi amacıyla başlatılan kampanyaya 30 cm saçını bağışladı.
Yakın zamanda ablasını kanserden kaybeden Figen Teneci Duman “Ben bir hemşireyim. Bu hastalığın insana verdiği yıkımları hem bir hemşire hem de bir hasta yakını olarak çok iyi biliyorum. bu hastalıkla mücadele edenlere bir katkıda bulunmak, kanser hastalarının bir nebze de olsun yüzünü güldürmek istiyorum “ açıklamasını yaptı.
“Saçım Saçın Olsun” Kampanyasının Karaman’da henüz bilinmediğine dikkat çekerek kampanyanın daha fazla yayılması ve daha çok hastaya ulaşması amacıyla bilgi verdi.
“Bu kampanya da; saç bağışçıları Kanser Savaşçıları Derneği`ne saçlarını iletmekte ve bu saçlar anlaşmalı peruk merkezlerinde peruk haline getirilmektedir. Yapılan peruklar kişilerin istek ve zevklerine göre yapılmaktadır. Şubat 2016`da başlatılan bu kampanya ile peruk ihtiyacı olan daha fazla kişiye ulaşmak için daha fazla saç bağışına ihtiyaç var. Güzel bir peruk yapılması için, saçını bağışlamak isteyen kişilerin saçları en az 30 cm uzunluğunda, kimyasal maddelerle yıpranmamış olmalıdır.”
Figen Duman son olarak “Saçlarımın bir kanser hastasının yüzünü güldüreceğini hayal ederek ilk defa saçlarımı kestirirken ağlamadım. Ben canım ablamı kaybettim ama saçımın her teline dualar yükleyip gönderiyorum. Bu yardım ve sevgi zincirinin yayılarak devam etmesini diliyorum” dedi.


 

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2016, 16:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284