UMKE Harekattan Döndü

Karaman İl Sağlık Müdürlüğünün ‘’Pençe Şimşek ve Pençe Yıldırım’’ harekâtları için Hakkâri’ye uğurladığı Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) görevi tamamlayarak Karaman’a döndü.

UMKE Harekattan Döndü

Pençe Şimşek ve Pençe Yıldırım harekâtında görev almak için 23 Aralık tarihinde 4 kişilik ekiple Karaman'dan uğurlanan UMKE ekibi görevlerini başarıyla tamamlayarak ilimize geri dönüş yaptı. Harekât bölgesinde yapılan operasyonlarda yaralanan ve sağlık hizmeti ihtiyacı duyan Mehmetçiklerin ilk tedavisinde etkin rol oynayan UMKE ekibi, görev verildiği takdirde her koşulda hizmete hazır olduğunu bir kez daha gösterdi.

Sağlık camiasının, Türk Silahlı Kuvvetlerinin her daim yanında olduğunu vurgulayan İl Sağlık Müdürü Dr. Adnan Kurşun, ‘’Vatan sevgisini bize yaşayarak gösteren, görev verildiği an evini, ailesini, yaşadığı şehri geride bırakarak ekip ruhuyla en ön safta yerini alan UMKE ekibimize canı gönülden teşekkür ediyorum. Camiamızın içinde gönüllü ve fedakâr sağlıkçılarımızın olması bizleri gururlandırıyor. İnşallah bu ekip ruhu, vatan aşkı ve millet sevgisi ile daha nice güzel hizmetlerde birlikte oluruz" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284