Dedebaş, Karaman’ın Gururu Oldu

Avusturya'nın başkenti Viyana'da gerçekleştirilen 2016 Viyana Açık Satranç Turnuvası'nda yarışan Karaman Masterler Spor Kulübü sporcusu Emre Emin Dedebaş, 2300 Elo'yu geçerek FM unvanı kazandı.

Dedebaş, Karaman’ın Gururu Oldu
Gösterdiği performansla satrançta yükselen değer Karaman Masterler Kulübü sporcusu Emre Emin Dedebaş, 600’den fazla sporcunun katıldığı 2016 Viyana Açık Satranç Turnuvası'nda 5. tur sonunda 4 puana ulaşarak 2458 Elo performansı ve +56,8 Elo artışıyla canlı ratingte 2300 Elo'yu geçerek FM (FIDE Master) olmaya hak kazandı.
Üçüncü ve dördüncü turda gösterdiği performansla kariyerinde önemli bir başarıya daha imza atan Dedebaş, yine ülkemiz adına yarışan Ece Özbay, Eda Çelik, Ece Alkım Erece ve Orkun Dizdar ile birlikte 6. tura gitmeye hak kazandı.
FM olan başarılı sporcu Emre Emin Dedebaş'ı tebrik eden Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık, tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Son zamanlarda satrançta gösterdiği performansla ilimizi ve ülkemizi gururla temsil eden başarılı sporcumuz Emre Emin Dedebaş’ı kutluyor, 2016 Viyana Açık Satranç Turnuvası'nda yarışan tüm sporcularımıza başarılar diliyorum” dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284