banner358

Gençler Judoda Spor Lisesi’nden Çifte Şampiyonluk

Karaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen okullararası gençler judo il birinciliği müsabakaları sona erdi

Gençler Judoda Spor Lisesi’nden Çifte Şampiyonluk

2018-2019 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte Karaman’da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde farklı spor branşlarında düzenlenen okullararası il birinciliği müsabakaları Atatürk Spor Kompleksi Judo Salonu’nda düzenlenen judo müsabakaları ile devam etti. Toplam 9 sıklette gerçekleştirilen ve 5 okuldan 30 sporcunun yer aldığı müsabakalarda sporcular okullarını en iyi şekilde temsil etmek ve birincilik kürsüsünde yer almak için mücadele etti.

Çekişmeli ve bir o kadar heyecanlı geçen müsabakalar sonunda erkeklerde Spor Lisesi birinci, Kâzımkarabekir Çok Programlı Anadolu Lisesi ikinci oldu. Kızlarda ise Spor Lisesi birinci, Abdullah Tayyar Anadolu Lisesi ikinci, Kâzımkarabekir Çok Programlı Anadolu Lisesi üçüncü oldu. Müsabakalar sonunda her iki kategoride de şampiyonluğa ulaşan Spor Lisesi, Türkiye Şampiyonası grup müsabakalarında Karaman’ı temsil etmeye hak kazanandı.

Müsabakalar sonunda dereceye giren takım ve sporculara kupa ve madalyaları Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Mustafa Karadeniz, Beden Eğitimi Öğretmenleri ve antrenörler tarafından verildi.

Ferdi sıralamada alınan sonuç ise şöyle oldu;

50 kg Erkekler

1.İsmail Ortapınar 2.Emin Aksay 3.Nurullah Aslan

60 kg Erkekler

1.Enes Uysal 2.Mehmet Seçeli 3.Samet Serçeli 3.Eren Koçak

66 kg Erkekler

1.Hüseyin Arslan 2.Mehmet Yağcı

73 kg Erkekler

1.Selçuk Kanar

44 kg Kızlar

1.İlayda Polat

48 kg Kızlar

1.Feyza Koç

52 kg Kızlar

1.Esra Coşar

57 kg Kızlar

1.Fatma Nur Altınbaş

63 kg Kızlar

1.Erva Nur Şimşek 2.Esra Türegün

80 kg Kızlar

1.Beyza Nur Arı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285