GÖZLER IĞDIR MAÇINDAYDI AMA...

TFF 2. Lig Kırmızı Grup 18. haftasında Karaman Futbol Kulübü, Alagöz Holding Iğdır Futbol Kulübüile ile oynanacak nefeslerimizi tuttuğumuz müsabaka süresiz olarak ertelendi.

GÖZLER IĞDIR MAÇINDAYDI AMA...

TFF 2. Lig Kırmızı Grup'ta 17. haftada Karaman Futbol Kulübü, deplasmandakarşılaştığı Kastamonuspor'a 3-2 mağlup olarak puansız kalmıştı. Tüm gözler, 18. hafta mücadelesinde Karaman Futbol Kulübü'nün rakibi olan Alagöz Holding Iğdır Futbol Kulübümaçına çevrilmişti ve17 Aralık 2023 Pazar günü saat 14:00’da Yeni Karaman Stadyumu’nda oynanacak müsabaka Karamanlıları heyecanlandırıyordu. 11 Aralık 2023 Pazartesi MKE Ankaragücü - Çaykur Rizespor A.Ş. arasında oynanan Trendyol Süper Lig maçında meydana gelen olaylar sonrası Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu kararı ile tüm maçlar süresiz olarak ertelendi.

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan konuyla ilgili yapılan açıklamada: “11.12.2023 Pazartesi günü MKE Ankaragücü - Çaykur Rizespor A.Ş. arasında oynanan Trendyol Süper Lig maçı sonrası kendini bilmez caniler tarafından FIFA kokartlı maçın hakemi Halil Umut Meler'e yönelik yapılan insanlık dışı alçak saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Halil Umut Meler'in sağlık durumunu yakından takip ediyor, değerli hakemimize acil şifalar diliyoruz.

Bugün bu alçak saldırı sadece Halil Umut Meler'e yapılmamıştır. Bugün bu insanlık dışı alçak saldırı Türk Futbolunun tüm paydaşlarına yapılmıştır. Bugüne kadar hakemleri hedef gösteren, hakemlere yönelik suça teşvik eden herkes bu aşağılık suçun ortağıdır. Kulüp Başkanlarının, yöneticilerinin, teknik direktörlerinin, TV yorumcularının hakemleri hedef gösteren sorumsuz açıklamaları bugün bu alçak saldırıya zemin hazırlamıştır. Yıllar önce olmuş bazı olayları bugün olmuş gibi sürekli gündeme getiren herkes bu çirkinliğin sorumlusudur. Bu insanlık dışı saldırının sorumluları ve azmettiricileri hakkında Devletimizle eş güdümlü olarak hak ettikleri tüm cezai işlemler uygulamaya başlamıştır. Sorumlu kulüp, Kulüp Başkanı, yöneticileri ve Halil Umut Meler'e saldırıda bulunan tüm suçlular, en ağır şekilde cezalandırılacaktır. Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu kararı ile tüm liglerdeki maçlar süresiz olarak ertelenmiştir. Kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla duyurulur.” ifadeleri yer aldı.

Karaman Futbol Kulübü, Alagöz Holding Iğdır Futbol Kulübü arasında oynanacak maçın akıbeti önümüzdeki günlerde Türkiye Futbol Federasyonu’ndan gelecek kararla şekillenecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284