HEDEF 30 BİN SÜPER ÇOCUK

Karaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yürütülen “IAAF Eğlenceli Çocuk Atletizmi” Festivalleri projesinde bu yıl 30 bin süper çocuğa ulaşılması hedefleniyor.

HEDEF 30 BİN SÜPER ÇOCUK

Dünya genelinde 196 ülkede uygulanan “IAAF Eğlenceli Çocuk Atletizmi” Festivalleri projesinin Türkiye’deki adresi olan Karaman’da bu yıl 30 bin süper çocuğa ulaşılması hedefleniyor. Türkiye’de Atletizm Federasyonu tarafından hayata geçirilen ve Karaman’da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde devam eden projede özel eğitim, ilkokul ve ortaokullardaki öğrenciler düzenlenen çeşitli etkinlerle sporla tanışıyor.

Karaman merkez ve ilçe okullardan gelen talepler doğrultusunda IAAF Çocuk Atletizm Eğitmeni Melihşah Katman tarafından gerçekleştirilen eğitimlerde özel eğitim, anaokulu, ilkokul ve ortaokullarda eğitim gören 4-12 yaş grubundaki çocukların eğlenceli bir ortamda atletizm branşıyla buluşuyor.

Proje kapsamında 2022-2023 eğitim öğretim yılında 18 bin öğrenci sprint engel koşu parkuru, formula1 bayrak yarışı, çapraz sıçrama, baş üzerinden top atma, hedefe roket atma ve kurbağacık sıçrama oyun parkurlarında kıyasıya mücadele ederek eğlenceli ortamda spor yapma imkânı buldu.

30 BİN ÇOCUĞA ULAŞILMASI HEDEFLENİYOR

Karaman’da yeni sezonda 30 bin yeni öğrenciye ulaşmayı hedeflediklerini belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek, “ Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından hayata geçirilen “IAAF Eğlenceli Çocuk Atletizmi” Festivalleri projesinde bu yıl hedefimiz 30 bin öğrenciye ulaşmak. Okullarımızın da yoğun ilgi gösterdiği proje kapsamında geçen sezon ise 18 bin çocuğumuza ulaştık. Spor kültürünün çocuklarımıza aşılanmasının hedeflendiği “IAAF Eğlenceli Çocuk Atletizmi” Festivallerinde spor kulüplerine de önemli bir alt yapı oluşturulması sağlanıyor” ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284