Hedefleri Türkiye Şampiyonluğu

Okul sporları faaliyetleri kapsamında Karaman'da Gençlik Merkezi Çok Amaçlı Spor Salonu'nda düzenlenen ve 34 takımdan 91 sporcunun katılımıyla düzenlenen küçükler floor curling il birinciliği müsabakalarında rakiplerini geride bırakarak il birincisi olup Konya'da düzenlenen bölge yarışmasında grup birincisi olan ve Türkiye finallerine katılmaya hak kazanan Hoca Ahmet Yesevi Ortaokulu sporcuları, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan'ı ziyaret etti.

Hedefleri Türkiye Şampiyonluğu

Okul Müdürü Feyzan Koçak, Müdür Yardımcısı Mehtap Karasoy ve Beden Eğitimi Öğretmeni Adem Türkmen'in eşlik ettiği ziyarette öğrenciler elde edilen başarının sırrını İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan ile paylaştı.

Müsabakalara ilişkin İl Müdürü Çalışkan'a bilgiler veren Okul Müdürü Feyzan Koçak, "Karaman'da küçük erkekler floor Curling müsabakalarında il birincisi olan okulumuz Karaman'ı temsilen gurup müsabakalarına katılmış ve orda da guruplarda birinci olmuş Türkiye finallerine katılmaya hak kazanmıştır. Öğrencilerimiz 6 Mayıs'ta Sivas'ta yapılacak olan Türkiye Şampiyonası'nda Karaman'ımızı temsil edecekler." diye konuştu.

Elde edilen başarılardan dolayı Hoca Ahmet Yesevi Ortaokulu sporcularını tebrik eden İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, kazanılan her başarının yeni başarılar için hedef oluşturacağını söyledi. Çalışkan, "Sizlerin sosyal, kültürel, sportif ve akademik alanlarda elde ettiğiniz her başarı bizim için çok kıymetlidir.  Grup müsabakalarındaki başarınız sizi bir adım daha Türkiye Şampiyonluğuna yaklaştırdı. İnşallah Karaman'a Türkiye Şampiyonu olarak geri döner ve ülkemizi Avrupa'da temsil etme hakkı kazanırsınız. Hedeflerinizi ve hayallerinizi her zaman büyük tutmanız temennisiyle Türkiye Şampiyonasında başarılar diliyorum." dedi.

Ziyaret İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan'ın başarılı sporcuları ödüllendirmesi ve günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284