Karaman, Hafta Sonu Sporla Dolu Dolu

Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilecek olan spor müsabakaları ile Karaman spor dolu bir hafta sonu geçirecek.

Karaman, Hafta Sonu Sporla Dolu Dolu
Karaman’da Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde il spor dalı temsilciliklerinin 2016 yılı faaliyet programında yer alan 23 Nisan Ulusal Egemenlik Teşvik Müsabakaları düzenlenecek. Bu etkinlikler kapsamında Badminton, Satranç, Masa Tenisi ve Yüzme İl Temsilcilikleri tarafından 16-17 Nisan 2016 tarihleri arasında Kazım Karabekir Spor Salonu, Yunus Emre Spor Salonu, Fikret Ünlü Olimpik Yüzme Havuzu ve Satranç Eğitim Merkezi gibi tesislerde gerçekleştirilecek spor organizasyonları ile sporseverler hafta sonu spora doyacak. Ayrıca 13 Nisan 2016 Çarşamba günü Kazım Karabekir Spor Salonu’nda başlayan Minik Erkekler Kulüplerarası Basketbol Ligi müsabakaları yine cumartesi ve pazar günleri devam edecek olup Pazar günü yapılacak olan final müsabakaları ile dereceye giren takımlara kupa ve madalyaları verilecek.
Karaman’da sağlam bir spor alt yapısı oluşturmak istediklerini belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık;” 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında birçok spor dalında faaliyetler düzenledik. Şenlik havasında gerçekleştirilen etkinliklerde çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak ve sporun içerisinde daha fazla yer almalarını istiyoruz. Antrenörlerimiz eşliğinde etkinliklerde yetenekli gördüğümüz çocuklarımızı kulüp bünyemize alarak sporda devamlılığını sağlamak istiyoruz. Spor dolu bir hafta sonu için tüm vatandaşımızı tesislerimize davet ediyoruz” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285