Karamanlı Yüzücüler Bir Üst Turda

Karaman Gençlik ve Spor Kulübü yüzme takımı sporcularından Yusuf Kayra Akçakaya ve Berkay Emir Kaya, 1. Vize Baraj Geçme yarışlarında bir üst tura yükselerek büyük bir başarıya imza attılar.

Karamanlı Yüzücüler Bir Üst Turda

Türkiye Yüzme Federasyonu 2024 yılı faaliyet takviminde yer alan ve Konya’nın Çumra ilçesinde düzenlenen 11-12 Yaş Ulusal Gelişim Projesi Ligi 1. Vize Baraj Geçme yarışlarına yüzme antrenörleri Mehmet Hopyar, Yasin Arısoy, Derya Teksöz eşliğinde 16 sporcuyla mücadele eden Karaman ekibi, Yusuf Kayra Akçakaya ve Berkay Emir Kaya ile bir üst tura yükselme başarısı gösterdi.

Çumra Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nda düzenlenen yarışlarda Karaman yüzme takımından Yusuf Kayra Akçakaya 100 metre serbest kategorisinde B2 barajı, 400 metre serbest, 200 metre karışık ve 50 metre serbest kategorilerinde B1 barajını, bir diğer sporcu Berkay Emir Kaya ise 200 metre kurbağalama ve 50 metre serbest kategorilerinde B1 barajını geçerek grup müsabakalarında Karaman’ı temsil etmeye hak kazandı.

Karaman yüzme takımını elde ettikleri derecelerden dolayı tebrik eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek, grup yarışmalarında Karaman’ı temsil edecek sporculara başarılar diledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284