banner329

Zeytin Hasadı Başladı 

Zeytin hasadının başlaması ile Üreticilerin yaşamış Olduğu sorunlar hakkında bilgi almak İçin ziyaretler gerçekleştirildi.

Zeytin Hasadı Başladı 

Karaman Ziraat odası Başkanı Mehmet Bayram, Zeytin hasadının başlaması ile tüccarlara ait eleklerin standart dışı olarak eleme yaptıkları, üreticilerimizin mağdur ettikleri, şikayetlerin sıkça gelmesi üzerine Cerit Köyü Muhtarımız Osman Ünal ve Delegemiz Mehmet Ali Keskince ile birlikte Göksu havzasındaki zeytin alım istasyonlarını ziyaret ederek alımlar hakkında bilgi aldılar. Bu bölgedeki alım yapan tüccarlara ait eleklerde her hangi bir standart dışı durum olmadığı tespit edildi.

Bölgede Zeytin hasadının hızla devam ettiğini, bu yıl ürünün geçtiğimiz yılla kıyaslandığında verimin düşük olmasına rağmen fiyatlardan üreticilerimizin oldukça memnun olduğu bilgi edinildi.

Ziraat Odası Başkanı Mehmet Bayram, önümüzdeki günlerde diğer zeytin üreten köylerimize ekip çıkararak alım noktalarına yapacağımız ziyaretlerle üreticilerimizin her hangi bir kayba uğramaması için Ziraat Odası olarak hasat sürecinin takipçisi olacaklarını belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285