Karaman’ı 3 İHA İle Tüm Türkiye’ye Tanıttılar

Temizel Ünlü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Teknofest’te İHA yarışmalarında ilimizi temsil etti.

Karaman’ı 3 İHA İle Tüm Türkiye’ye Tanıttılar

Temizel Ünlü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 13-18 Eylül 2021 tarihleri arasında Bursa Yunuseli Havaalanında Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen ve Türkiye'nin millî teknolojilerini geliştirmeyi hedefleyen TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivaline 3 takım ile katıldı. Kıyasıya geçen mücadeleler sonunda Temizel Ünlü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 138 takım arasından döner kanat kategorisinde 5. Sırada tamamlamayı başardı.

Okul öğretmenleri ve öğrencilerinden oluşan takımlar Liselerarası İnsansız Hava Aracı döner kanat İHA kategorisinde yaklaşık 6 aydır çalışmalar yürütmekte ve kendi özgün tasarımlarıyla İHA’ları ürettiler.

Liselerarası insansız hava aracı kategorisinde Karaman’dan katılan tek okul olan Temizel Ünlü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi önceki yıllarda da Teknofest yarışmalarına katılmış ve hızlı çizgi izleyen robot kategorisinde 3.lük elde etmişti.

Yunus Emre İHA takımı, Karaman Ongun Kuşu takımı ve Karaman Robotümtal takımı olmak üzere üç takım, isimleri ile de ilimizi temsil eden okul öğrencileri Karaman’ı tüm Türkiye’ye tanıttılar. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285