Genel Müdür Duran’dan İnternet Medyası Açıklaması

Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Rıdvan Duran Sakarya’da gerçekleştirilen bir programda basın mensuplarıyla bir araya geldi ve internet medyasının bir yasa ile şekilleneceğini söyledi.

Genel Müdür Duran’dan İnternet Medyası Açıklaması

Basın İlan Kurumu’nun 1961 yılında kanun ile kurulduğunu ve 50 yıldır yazılı basın olan gazetelere zorunlu verilmesi gereken ilanlara devlet desteği kapsamında aracılık eden kurum olduğunu ifade eden Duran internet medyası yasasıyla birlikte herkesin sosyal medya anlamında kendi başına kurduğu ve bilgi kirliliğine yol açan medya unsurlarının da önüne geçilmiş olacağını söyledi.

 “41 İlde Olan Teşkilatımızı Tüm Türkiye’ye Yaydık”

Basın İlan Kurumunun kanun nezdinde devlet ve milletin değerlerine uyumlu ve ahlaki kurallara özen gösteren gazetelere ilan dağıtımını sağladığını söyleyen Genel Müdür Duran daha önce 41 ilde olan teşkilatı tüm Türkiye’ye yaydıklarını ve artık tüm illerde Basın İlan Kurumunun yer aldığını açıkladı. İnternet medyasının ne zaman ne şekilde ilan alacağına ilişkin açıklamalarda bulunan Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Duran internet medyası hakkında şu ifadelere yer verdi; “Çağımızda teknoloji çok hızlı gelişiyor. Çağın gereği olarak ta yeni medya ortaya çıktı. Biz de bu kapsamda çalışma yapıyoruz. İnşallah bir yasa ile birlikte internet medyası da şekillenecek. Böylelikle en azından herkesin sosyal medya anlamında kendi başına kurduğu ve bilgi kirliliğine yol açan medya unsurlarının da önüne geçilmiş olacak. Yazılı basında mesela kurumumuzdan ilan alınabilmesi için bekleme süresi olan 36 ay boyunca yayınlanma zorunluluğunun yanında belirli kadro ve kıstaslar var. Bu nedenle internet medyasında da böyle bir düzenleme olabilir. Yasa çıktığında biz de kurum olarak üzerimize düşen ne varsa yaparız” diye konuştu. İHA

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2022, 16:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284