Ekipler Çalışmalarını Aralıksız Sürdürüyor

İlimiz ve ülkemizde devam eden yoğun kar yağışı özellikle çiftçilerimizin ve vatandaşlarımızın yüzünü güldürürken bir yandan da yoğun kar yağışı nedeniyle kapanan köy yolları karla mücadele ekiplerinin çalışmaları ile tekrar ulaşıma açılıyor.

Ekipler Çalışmalarını Aralıksız Sürdürüyor

Vali Mehmet Alpaslan Işık, Karaman-Mut yolu üzerindeki Seyithasan köyünü Ağaçyurdu köyüne bağlayan bölgeyi ziyaret ederek İl Özel İdaresine bağlı karla mücadele ekiplerinin çalışmalarını bizzat yerinde takip etti. İş makinesine binerek bir süre bölgede yürütülen çalışmaya destek veren Vali Işık, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ali Yener Terlemez’den kapanan köy yollarının tekrar ulaşıma açılması ve köylerde yaşayan vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için alınan tedbirler ve sürdürülen çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Soğuk hava şartlarına rağmen çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren personelle bir süre sohbet ederek ikramlarda bulunan Vali Işık, 7/24 saat esasına göre çalışmalarını yürüten karla mücadele ekibine teşekkür ederek çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Vali Işık bölgedeki incelemelerinin ardından Karaman-Mut yolu üzerindeki polis noktasını ziyaret ederek trafik akışının sağlıklı ve güvenli bir şekilde yürütülmesi için alınan tedbirler ve çalışmalar hakkında yetkililerden bilgiler aldı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284